Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nem találok munkát, mit tegyek?

Nem találok munkát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves lány vagyok, tavaly májusba tettem le az érettségit, gimnáziumba jártam, nincs szakmám!


Mindig is utáltam tanulni, és nagyon nehezen is megy mert nehezen ragad meg az agyamba (anyukám is ilyen volt annó)


Alsós korom óta tudom, hogy érettségi után melózni szeretnék! Ez igy is van. Tetováló szeretnék lenni, viszont mivel az egy vállalkozás sok pénz kell hozzá.

És mivel össze kell gyüjtenem rá a pénzt, előtte dolgoznom kell.

Viszont 1 eve lassan nem tudok elhelyezkedni sehol, folyamatosan jelentkezek minden féle munkákra, de sehonnan sem hivnak vissza! :(


Sokan mondják, hogy végezzek el egy szakmát és utána ha elhelyezkedek benne akkor találok munkát.


Szerintetek mit tegyek?

Előre is köszönöm a válaszokat! Szép estét!



2021. jan. 28. 23:09
1 2
 1/16 anonim válasza:
86%

Ha csak pénzkeresés a célod, akkor ott van a meki, egy ideig simán tudod csinálni, pénzt összegyűjtöd és ennyi, utána megvalósítod az álmaid. Plusz úgy tudom, hogy van ilyen fiatal vállalkozó támogatás (? Lehet hülyeséget mondok, de a támogatásoknak nézz utána)

Sok sikert!

2021. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem gondolkodtál még azon hogy lehet azért nem hívnak sehova dolgozni mert egyszerűen az alapján amit eddig elértél, képezted magad, tanultál (tehát semmit), nem nyújtanál semmilyen értéket, pluszt a munkáltatónak?


Egy érettségivel elmehetsz gyárba két műszakozni, raktári operátornak. Máshol nem tudom hol alkalmaznak képzettség nélkül embereket pénzért.


Tedd fel magadnak a kérdést, ha lenne egy vállalkozásod akkor felvennéd magad?


Megértem hogy dolgozni szeretnél, én is dolgoztam suli mellett mindig, de el kell fogadni hogy valamit valamiért módon működnek a dolgok.

2021. jan. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem akkor is kellene neked egy szakma. Ha tetováló akarsz lenni, ahhoz pl. jó lenne a grafikus..!
2021. jan. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Gyár. 3 műszak. Ha van a közelben mindig keresnek embert. Persze ha vállalod és bírod. Nem olyan szörnyű az mint sokan hiszik. Rengeteg jó élmény ért engem ott is. Meg máshol is. Igazság szerint fiatal vagy, én képzném magam.
2021. jan. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha tetováló akarsz lenni, akkor én kezdetnek grafikusi irányba indulnék, akár további tanulással.
2021. jan. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Az a baj, hogy most, amikor a karantén miatt a munkavállalók páros lábbal rúgnak ki mindenkit, még egy sima 3 műszakos gyári melót is cefetül nehéz találni.
2021. jan. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

19 évesen én is így gondolkoztam és ez elég nagy gondokat szült a huszas éveimben.


Még fiatal vagy, hiába klisé, tényleg érdemes tanulni még. Ha tetoválóként akarsz dolgozni, akkor ahogy az előbb írták olyan helyre menjél továbbtanulni, ahol rajzot tanítanak. Amint az megvan, eldöntheted, hogy mit is akarsz valójában.

2021. jan. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Amit az álomszakmád, az tényleg költséges, viszont egy grafikus szakma nem rossz irány, bár azért abban elindulni se egyszerű. Igaza van annak, aki azt mondja tanulj tovább, ma egy érettségi már semmit nem ér. Sokan a szépség iparba mennek el, rengeteg a körmös és a pillás és akik most kezdték 1 éve már bejáratott vendégkörrel rendelkeznek (persze ott is kell az induláshoz egy kis alap tőke). De akár ha megcsinálsz egy bolti eladói képzést már előrébb vagy. Gyárakat se szabad elvetni. Legyen egy B terved is, ha a tetováló szakma nem jönne össze.
2021. jan. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
31%

Sajnos sok osztálytársam ugyan ezt tapasztalta érettségi után mint mint csak egy fokkal rosszabban. Ők nem is akartak semmit után igy 2-3 év után mikor én már a szakmát is letettem kezdek rájönni hogy a 3-4 műszakban való dolgozás elég hosszú a nuygdijig.


Mai világban egy érettségi kb olyan mint mikor bemész valahovaés köszönsz, legalább 1 vagy 2 szakma mellé amit szeretne is az ember csinálni és nem csak elrakja a doksik-közé.


És ezt még most érdemes eldönteni mert utána meló mellett baromi nehéz, hidd el tudom mert én több műszakba járok mellette tanulok és rohadt fárasztó, de egyműszakban meg nem keresek ló.szt sem... Ez az érettségi utáni rész az pont ahol egy ilyen szakadék van a 2 lépcső között, de vhogy át kell verekedni magán az embernek mert itt dől el kb mit fogsz csinálni hátralévő életedben.

2021. jan. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Jézusom... bocs ha nem érthető az előző kommentem, most keltem éjszakásból, azt se tudom hol vagyok, de én nem értem amit irtam :'(
2021. jan. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!