Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nem találok munkát, mit tegyek?

Nem találok munkát, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves lány vagyok, tavaly májusba tettem le az érettségit, gimnáziumba jártam, nincs szakmám!


Mindig is utáltam tanulni, és nagyon nehezen is megy mert nehezen ragad meg az agyamba (anyukám is ilyen volt annó)


Alsós korom óta tudom, hogy érettségi után melózni szeretnék! Ez igy is van. Tetováló szeretnék lenni, viszont mivel az egy vállalkozás sok pénz kell hozzá.

És mivel össze kell gyüjtenem rá a pénzt, előtte dolgoznom kell.

Viszont 1 eve lassan nem tudok elhelyezkedni sehol, folyamatosan jelentkezek minden féle munkákra, de sehonnan sem hivnak vissza! :(


Sokan mondják, hogy végezzek el egy szakmát és utána ha elhelyezkedek benne akkor találok munkát.


Szerintetek mit tegyek?

Előre is köszönöm a válaszokat! Szép estét!



2021. jan. 28. 23:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
56%
25 éves korodig tanulhatsz nappali tagozaton szakmát, mellette meg tudsz diákmunkára menni. Hidd el később sokkal nehezebb lesz.
2021. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%
egyrészt nálad képzettebb embereket is sorra rugnak ki mindenhonnan covidhiszti miatt, tehát mostanság elég nehezen fogsz bármit találni, másrészt ha tudod hoyg utálsz tanulni, akkor mért gimibe mentél? mert az aztán végképp csak arra jó, hogy menj belőle tovább valami puccos egyetemre, aztán tötyöréssz a diplomáddal valami irodaházban...
2021. jan. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. febr. 1. 14:05
 14/16 anonim ***** válasza:
Szerintem tanulj nyelveket. Most már ez is ilyen alap dolognak számít. Nem csak a munkakeresés miatt, hanem magad miatt. Olyan jó érzés mikor megértem mit mondanak. Szerintem minden nyelvnek van egyfajta dallama, ritmusa. Igen vmilyen szakma vagy egyetem. Csak ugye ezt nem könnyű kitalálni.
2021. febr. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

19 évesen gyorsétterembe mehetsz dolgozni, ha van a környékeden, vagy takarítani alkalmi munkába. Kisboltba pénztárosnak.


Szerintem nem azzal van baj, hogy csak érettségid van, hanem azzal, amilyen módszerrel munkát keresel, vagy talán a kinézeteddel?


19 évesen arról kellene meggyőznöd egy munakadót, hogy megbízható vagy, szóval egy erkölcsi bizonyítványt ha igényelnél a kormányhivatalban ingyenesen, akkor lehet sokat dobna az ügyön.


Továbbá ha fent vagy valamilyen közösségi médiában a saját neveddel akkor azt tedd vállalható köntösbe, mert a legtöbbször a neved alapján azt nézik meg elsőre.

2021. febr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Grafikus vagyok 9+ év tapasztalattal, óvatosan indulj ebbe az irányba, irtó telített a szakma, mindenki grafikus aki letorrentezte a PS-t. A fizuk alacsonyak, kivéve egy pár kivételezett helyet, de oda tudást, tapasztalatot vagy extrém ismeretségi kört / karizmát kell vinned.

Éveket kell elbasznod benne, hogy feljebb mássz, és ha nem tartozol a fenti kevés közé nagyon hamar eléred a bérplafont mert kis ország vagyunk.


Ami engem illet van egy másodállásom mellette, szabadnapom viszont semmi. Hát így vagyunk. Szóval ez inkább ilyen love-szakma, ha nagyon bele vagy buzulva akkor ajánlom.


Arról nem is beszélve, hogy nyugdíjat is szeretnél nem, meg saját lakást?

Na hát csak ügyesen.

2021. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!