Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Árverés az összes "webshop és...

Árverés az összes "webshop és online vállalkozás indítási kurzus" vagy én vagyok ennyire béna és szerencsétlen?

Figyelt kérdés

2018-ban találkoztam először és nagyon jól hangzott akkor, hogy én majd otthonról el tudok vinni 2-3 webshopot kb napi 6 órában. Többet fogok keresni, mint bármilyen alkalmazotti munkában, magam ura leszek, stb.


Aztán eljött a számadás napja, ~2,5 év telt el, és sehol semmi! Sőt, vagy egy kb 1,2 milliós gödör, pedig úgy érzem, hogy az elmúlt 2,5 évem csak erről szólt. Ezzel keltem, ezzel feküdtem. Technikai dolgokat álmomból felrázva is meg tudok oldani, mégse sikerül értékesíteni a termékeket... pedig sok terméket teszteltem a tanfolyamokban elhangzottak alapján.


Természetesen ott is kérdeztem.. és mindig ugyan oda lyukadtunk ki:

- szerintük nem vagyok elég alázatos, türelmetlen vagyok.

- nem költök eleget a hirdetésre.

- szerintük túl hétköznapi és unalmas termékeket választottam.

- nem használok influenszer marketinget.


Szerettem vele foglalkozni az évek alatt, de mióta összeszámoltam hogy 700e-et toltam bele a különféle tanfolyamokba+programok/pluginekbe és 500e-et a fizetett fb hirdetésbe és a közelében se vagyok annak, hogy nullszaldón elindítsam a vállalkozásomat, mert egyszerűen bármit hirdetek hébe-hóba beesik vagy épp nincs vásárló. Összességében egy nagy pénzégető, veszteséges hobbi az egész és nem vállalkozás.


Jelenleg is fut hirdetés, 14 forintból van egy látogató, ami fantasztikusan olcsónak mondd mindenki. 3,5%os átlag egyedi CTR a hirdetéseken, 1000 látogatóból 9 db kosárba tevés, 0 vásárlás volt.. olyan termékre, mit külföldön 10+e-es darabszámban értékesítettek és értékesítenek a mai napig.. nekem idehaza nincs direkt konkurenciám, indirekt van 1-2, de ott sokadlagos ez a termék.


Nem tudom, hogy hagyjam e az egészet a fenébe, vagy toljam tovább?

Azt se tudom, hogy hol a hiba a gépezetben és ki tudna erre ténylegesen rávilágítani?



2021. febr. 20. 21:00
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Összeraktam egy webshopot és futtattam fb hirdetéseket.. ahogy azt a tanfolyamon tanították. Így mentünk végig hétről hétre a folyamaton. 12 hét ötlet/termék keresése, 2-5 hét weboldalépítés, 6-8 hét email automatika, aszf, stb, 9-10 hét fb hirdetés-retargeting.


Nem rendeltem be terméket, mert nem jött be rendelés. Ezt is elmondják, hogy "Addig ne rendeljünk terméket, míg nem látjuk, hogy van e rá kereslet.. ez minimum 5-10 rendelés" Ennyi nem jött be.


Mikor ~50e Ft alatt se jött be rendelés megkaptam, hogy túl unalmas a termék, nincs benne "wáo faktor" keressek másikat.. én kerestem másik terméket és kezdődött minden elölről, oldalépítés, e-mail automatika mögé, hirdetések elindítása.


Pontosan azt tettem, amit az online tanfolyamon tanítanak. Pontosan azokból a termékötletekből választottam amiket ők ajánlanak.


- apple watch óraszíjak

- fitness ruházat

- párologtatók, illóolajok

- otthoni edzést segítő eszközök, gumiszalagok

- jogafelszerelés, matracok

- telefontok főként iphonra

- kisállat felszerelés, fekhely, játék stb

- otthoni fogfehérítő szett

- bajusz, szakállápolási termékek


Ezek közül mindegyikre volt egy webshop, egyeseknél 1 termékre egyes esetekben 3-4 termékre. Mindegyiket meghirdettem, ahogy le volt írva, mindegyiknél ugyan az az eredmény. Nem jött be a 10 vásárló 30-50e Ft elköltése alatt, tehát nem rendelünk be terméket... változtatunk az oldalon, hirdetés szövegén és futunk még 1 kört.. én ezt megtettem, új képek, új szöveg, új dizájn, újra hirdetés.. nem hozott eredményt.



#7 Motivációm, meg a kitartásom ott van, hisz még mindig ezzel foglalkozom, még mindig fut hirdetés, még mindig megoldást keresek a miértre.


A nagy büdös semmire, mert jelenleg csakis azzal rendelkezek, nem fogom kiváltani a vállalkozóit, mert akkor az elmúlt 2 évben még minimum 600e-rel nőtt volna a kiadás.


Senki nem informálódik vagy néz utána! Az összes oldalam be van kötve G Analitycsbe, összesen 0 ember nyitotta meg a 2 év alatt az Aszf/adavédelmi nyilatkozat/cookie tájékoztató/impresszum oldalakat.. pedig pár ezren jártak az oldalakon. Nem azért nem vásárolnak, mert nincs mögötte cég.

2021. febr. 22. 21:16
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont ott van a kutya elásva, hogy egykaptafák ezek a webáruházak, és egykaptafák a módszerek.


Ha például készítettél volna mögé egy közösségi médiafelületet, ami mondjuk vicces, és bevonzol oda egy törzsközönséget, egészen más lendületet vehetett volna az üzlet.


Ez a szemlélet nekem mindig is túl steril, túl kockázatkerülő, túl forgatókönyvszerű volt, nem csoda, hogy sokaknak nem működik úgy, ahogyan kellene.

2021. febr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#12

és fantáziátlan. Ki kell mondani, hogy fantáziátlan.


Ma már egyre kevésbé működnek azok a hidetések, hogy tessék, itt a termék, vedd meg.


Ha megnézed a reklámokat, már a legnagyobb cégek is közösségeket toboroznak, szlengeket gyártanak, és néha olyan vicces spotokat találnak ki, amelyek virálissá válnak, és gyakorlatilag letarolják az internetet.

2021. febr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Továbbra is az a gond, hogy te ebből megélni akarsz elsősorban, és ennyi motiváció nagyon karcsú ahhoz, hogy működjön. A felsorolt termékek mindegyikéhez köthető egy közösség, tagja vagy bármelyiknek is? Neked személyesen van kisállatod vagy sokat sportolsz, esetleg szereted ápolni a szakállad? A listában szereplő termékekből Dunát lehet rekeszteni, főleg mobiltartozekokbol, pont az lenne a lényeg, hogy vmiben te többet mutass, mint az ezer másik hasonló profilú webshop.
2021. febr. 23. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

olyan termékre, mit külföldön 10+e-es darabszámban értékesítettek és értékesítenek a mai napig.. nekem idehaza nincs direkt konkurenciám, indirekt van 1-2, de ott sokadlagos ez a termék.


Azt írtad nincs konkurencia, az a termék mi?

2021. febr. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Szia! Ha gondolod irj privatot. Egyébként érdekelne, hogy milyen termékekkel foglalkozol? Illetve milyen hirdetéseket csináltál stb.
2021. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#14 miért is kellene edzenem? Ott volt a fitset.store .. 3 hónap alatt ~20 milliós forgalmat csináltak tavaly márciusban és a tulajdonosainak/üzemeltetőinek köze nincs az edzéshez (tudom, láttam az ennek a felépítéséről szóló kb 2 órás videót), nem építettek se fb se insta közösséget, az összes vásárlójuk a fb hirdetéből jött. Tesztnek indult az egész. A tesztre elköltött 18 000 Ft-ból szereztek 51 vásárlót és hozott 700e forgalmat.. A teszthirdetés! Oké, náluk akkor a bolygók is együtt álltak, akkor zártak be a konditermek, stb. minden sportoló otthoni sportcuccokat vásárolt..


Amúgy igen, van macskám, kutyám... köszönik jó el vannak minden ember által alkotott termék nélkül is.. ettől függetlenül 30 milliárdos üzlet a kisállat felszerelés csak idehaza, ami évről évre növekszik. Szakállam nincs, de egy női termékeket áruló webáruháznak is férfi tulajdonosa van. Kétlem, hogy magán próbálná ki a feszesítő krémeket.


Miért is ne akarnék megélni később a vállalkozásomból? Ha ez a része nem elérhető (később se.. mondjuk 2 év múlva), akkor felesleges is foglalkozni az egésszel. Nem máról holnapra akarok ebből megélni. De azért ennyi idő után jó lenne egy hivatalos nullszaldó is, ahol látnám merre lehetne fejlődni, hogy ne csak nullszaldó legyen.


#15 kutya-macskaágy. Aliexpress "dog bed" order szerint rendezve. Első 5 találat 2 bolté, 90e db-ot adott el. Azt írtam, hogy nincs direkt konkurencia aki főtermékként ajánlja ezt a terméket, indirekt van, akinél megtalálható.. de nem is bonyolítják túl a weboldalukat, nincs leírás, azt se tudni milyen anyagból van, van fönt 1 random kép, azt ennyi.

2021. febr. 24. 18:10
 18/19 anonim ***** válasza:
Írtam privatot, ha válaszolsz, akkor megnézhetjük, hogy mi lehet a gond a termékkel.
2021. febr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, mi a helyzet? Kaptál az itteni segítő szándékú válaszolóktól konkrét építő kritikát vagy tanácsot? Kiderült, hogy miért nem jött be neked az üzlet, mit csináltál másképp, mint azok, akiknek bejött?

Nem vagyok vállalkozó, és nem is tervezek webshopot vagy ilyesmit, csak érdekes nekem a téma. Te olyannak tűnsz, aki igazán komolyan vette, és beleásta magát ebbe, ezért érdekel, hogy sikerült-e levonni valamilyen konklúziót.

2021. aug. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!