Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tehetnék még, hogy működjö...

Mit tehetnék még, hogy működjön az üzlet? Vagy ténleg ennyire szerencsétlen lennék?

Figyelt kérdés
Már fél éve próbalkozom piacra vergődni a cégemmel, de sikertelenül sajnos.A cégem broker biztositással foglalkozik.Több mint fél éve,hogy megnyitottam az irodáman a városom egyik forgalmas helyén,azóta próbálkoztam facebook célzott reklámmal,google célzott reklámmal de semmi,pedig 150 eurót fektettem bele külön-külön.Az emberek százai ,facebookon ezrei látták a reklámomat de nagyon kevesen jöttek el akiket tenlegesen érdekelte. Nagyon sok konkurens cég van. Mi lehet a hiba? Fejezzem be ezt az egészet és mennyek el inkább valahova dolgozni minthogy havonta minuszba jöjjek ki és ne keljen otthonról pénzt hozzak,hogy kifizessem a költségeket??
2018. ápr. 11. 18:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom honapokig csak piackutatast vegeztel, azert nyitottal ceget olyasmire, ami szerinted is tultelitett, sok ceg csinalja, te meg kb. zero fogalommal vallalkozasrol, marketingrol, ugyfelkor nelkul a nullarol akarod beinditani.


Igy kell ezt, nem veletlenul megy csodbe minden negyedik ceg az elso evben...

2018. ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem mondtam h most kezdtem.. nar 6 eve kb evel foglalkozom , es volt 3 evig irodam is kinyitva csak bizonyos problemak miatt el kellett koltozzek az uj helyre (6 honappal ezelott... viszont a koltsegeim mar annyira magasra tornek az uj helyen...h egyszeruen caak fele jon ki annak aminek ki kellene jojjon

Szeretem amit csinalok csak vhogy nem latom h haszna is lenne :(

(Telwfonrol irtam)

2018. ápr. 11. 23:41
 3/6 anonim ***** válasza:

" megnyitottam az irodáman a városom egyik forgalmas helyén...

próbálkoztam facebook célzott reklámmal,google célzott reklámmal...

de nagyon kevesen jöttek el akiket tenlegesen érdekelte"


Nos, így első körben, amit látok, az az, hogy szerintem felesleges a város legforgalmasabb helyén - nyilván jó drágán - működtetni egy ilyen irodát, ha úgyis az interneten "halászod" az ügyfeleket.

Menj kevésbé forgalmas, és drága helyre - ettől még működhet a dolog - kivéve, ha az ügyfeleid többsége az utcáról "esett be", amit nem hiszek :-)

2018. ápr. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xswerdy ***** válasza:

mi az a bróker biztosítás? Brókereket biztosítasz? Ez egy elég szűk szegmens.


Gondolom, inkább biztosítási brókerként tevékenykedsz. Hát az tipikusan nem az a terület, ahol az utcáról esnek be az ügyfelek. Az helyes, ha van irodád, és nem egy gyorsétteremben fogadod az ügyfeleket, mint sok kollégád, de annak tényleg nem kell a legforgalmasabb helyen lennie.


Nem tudom, milyen biztosításokkal foglalkozol. Magánemberek az ügyfeleid, vagy cégek? A cégeken belül esetleg spéci szegmens? Lehet, hogy nem ott hirdetsz, ami az adott célcsoportnak megfelelő.

2018. ápr. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A leírásod alapján a probléma, hogy "nagyon sok konkurens cég van". Nem kötözködésből kérdezem, hisz ezek egy vállalkozás beindításának az alap kérdései, de:

- jobb vagy, mint a konkurensek?

- olcsóbb vagy, mint a konkurensek?

- gyorsabb vagy, mint a konkurensek?

- többet nyújtasz, mint a konkurensek?

- "minőségibb érzést" adsz, mint a konkurensek?


Ha telített piacra lépsz be, ott nagyon nagyot kell alkotni valamiben. Ezek közül a kérdések közül legalább egyre úgy kell tudnod válaszolni, hogy nem úgy kezdődik, hogy "Igen, de..." vagy úgy, hogy "Hát igen, csak...".


Nem vagyok szakember, de a 150-150 euro amit ráköltesz a reklámra az rengeteg, bőven meg kéne térülnie, ha nem meddő szórással dolgozol. Nem tudom, hogy havonta, vagy fél év alatt, de én havi 5000ft-ot költök reklámra facebookon és nyereséges mindkét vállalkozásom.

Mint mondtam, nem vagyok szakember, de két vállalkozásom van, mindkettő hasonló szegmensben, teljesen online. Az egyik a konkurensekhez képest olcsóbb, szinte a legolcsóbb az egész piacon, gyors és relatíve ehhez képest minőségi. A másik drága, de iszonyat profi weboldala van, az egész rendszer ami köré van építve, a marketing "prémium" érzést ad az ügyfeleknek, ez pedig emiatt sikeres. Legalábbis én így látom az ügyfélkörökből.


Eső után köpönyeg, de mielőtt vállalkozásba kezdesz mindenképp rá kell jönnöd - azon felül, hogy mihez értesz és hogy van-e benne pénz -, hogy miben tudsz jobb/több/gyorsabb/minőségibb lenni, mint a konkurensek. Még egyszer mondom, ez nem tankönyvi anyag, lehet, hogy totál hülyeség annak aki ezt tanulta, de nekem ez a tapasztalatom 6 év alapján.


Sok sikert!!!

2018. ápr. 13. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Oh, és ha már online vállalkozás, gondolom van weblapod. A SEO-ra nagyon nagyon rá kell menni, hisz ingyen reklám! A legtöbb fontos kulcsszó keresésre én már első oldalon jövök és napi 30 látogatóm van a keresőből ami jónak számít, tekintve, hogy a piacvezető cég weblapjának a napi látogatottsága 500 fő és az egy euromilliós cég. Igen, ez egy nagyon szűk piac szintén, nem túl populáris termékkel/szolgáltatással, de többet nem mondok, nem is ez a lényeges most.
2018. ápr. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!