Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Működhet e az elképzelésem?

Működhet e az elképzelésem?

Figyelt kérdés
Szóval idén leszek 20 éves, tehát ha jól tudom tudnék felvenni fiatal vállalkozók részére vissza nem térítendő 3 millió forint támogatást. Ezt viszont tudomásom szerint legalább 5 évig kell csinálni,ami nem baj ha ilyen profillal cégnek minősülne a tevékenységem.Saját designnal ellátott cipőket és deszkákat készítenék,erre fel tudnám venni? Mert akkor arra gondoltam, hogy alapítok egy kft-t, annak az alapító tőkéje 2millió forint. Azt hitelként felvenném, de a kft működéséhez nem kell tőke, szóval vissza is fizetném a megalapítás után, így nem lenne hitelem. Ekkor felvenném a 3 milliót, és ha megunnám a cipők meg deszkák készítését,akkor sem lenne baj,hiszen semmi nem kell hozzá, ami csődbe vihetne. Ez az elképzelés, valaki tudna pontosabb infókat mondani? Ilyen tevékenység minősülne-e vállalkozásnak és vehetnék-e fel rá ilyen támogatást? Köszönöm szépen előre

2021. márc. 9. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
A tevékenység vállalkozás, de egy vállalkozás nagyon nem így megy. Kezdetnek beszélj egy könyvelővel.
2021. márc. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Könyvelőként mondom, hogy ez így nem megy. Több hiba is van az általad leírtakban. Plusz mire vennél fel hitelt? Támogatást sem kapnál így.
2021. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez így első felütésre szerintem garantált bukó.

Egy brandet nem építesz fel ennyi pénzből ilyen körülmények között.

2021. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg ugye az meg van, hogy minimum évi 1 millió Ft ábevételt fel kell mutatni? Mi van ha senki nem veszi meg a termékeidet?
2021. márc. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Mi lenne? Írja majd a fiktív számlákat, mint a támogatásosok jelentős része :)
2021. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kérdés alapján szerinted odáig eljutna a kérdező?
2021. márc. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem, mivel ahogy fentebb is írtam, már a támogatást sem fogja jó eséllyel megkapni. Plusz elég hiányosak az ismeretei, ez látszik a kérdésből.
2021. márc. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

- Kft alaptőke: 3 millió Ft

- A hitelt visszafizetheted, csak többe fog kerülni, mint amennyit felvettél. A negatív különbözetet ki állja?

- Saját magad után járulékot kell fizetned, iparűzési adót, meg még néhány egyéb, alacsonyabb költséget akkor is, hanem csinálsz semmit. Arra szépen el is megy 3 millió, viszonylag rövid idő alatt.


Nem lebeszélni akarlak, mert én is vállalkozó vagyok, de ebben az egyetlen perspektíva jelen pillanatban az, hogy megkapd a hitelt. De hogy mire, és társul-e ehhez működőképes üzleti modell, erősen ingatag lábakon áll.

2021. márc. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem tökéletes amiket írtam, igazából elég gyenge oktatást kaptam ilyen téren,holott direkt erre kellett volna felkészíteni. Köszönöm ah őszinte véleményeket, jobbam átlátom.
2021. márc. 10. 08:14
 10/10 anonim ***** válasza:

Kft nem kell.

Azt a pályázatot egyéni vállalkozók kapják. Kft nem is pályázhat rá. Ha jól tudom az első kört a munkaügyi központba kell futni. Aztán a helyi Vállalkozás Fejlesztési Alapítványnál (vagy mi most a neve...) kell valamilyen képzést elvégezni. Ők adnak róla igazolást meg segítenek az üzleti tervben. "Segítünk indítani" így keress rá a Google-ban. Ha ugyan arra a pályázatra gondolunk. De én úgy tudom az már lezárult és nincs most nyitva ilyen pályázat. Aztán lehet nem is egy pályázatról beszélünk...

2021. ápr. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!