Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Adható-e olyan név egy saját...

Adható-e olyan név egy saját kis vállalkozásnak, amit egy másik vállalkozás is visel?

Figyelt kérdés

Kitaláltam egy nevet, rágugliztam, sajnos létezik már egy vállalkozás ilyen névvel, de:

- úgy tűnik, nincs levédve a név

- külföldön van a cég

- teljesen mással foglalkozik a cég


Mit lehet ilyenkor tenni?

Köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 25. 17:02
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Értem, 10-es, az mindegy is, hogyan jelentem be, a fantázianév a lényeg most, hogy mondjuk megkereshet-e az a másik cég, hogy nem használhatom a nevet?

Sajnos amúgy a legnagyobb gond, hogy megvették a .com-os domaint már és az instán is van ilyen nevű oldal, ami nekem nem szerencsés marketing szempontjából.

Az a helyzet, hogy ennél jobb név mégsem jutott eszembe. :D

2021. márc. 26. 14:44
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
2021. márc. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm 12-es, de ez nem magyar cég, a nyilvántartásban itt nem szerepel.

A kérdés az, hogy az amerikai cég megkereshet-e és kérheti-e, hogy változtassak nevet?

2021. márc. 27. 11:17
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

#13 aligha, hacsak nem fogsz megjeleni aző piacán.

Annó a Hungaria Biztosító szép summákat fizetett a többi Hungária nevű cégnél, KÉRVE, hogy változtassanak nevet.

Ugye van vagy 300 millió cég a vilagban...

2021. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 xswerdy ***** válasza:
100%
igen, én is hallottam olyat (még az internet kora előtt, szóval domain név kérdés nem merült fel), hogy a külföldi cég be akart jönni a magyar piacra, és az azonos nevű magyar céget megkérte, hogy változtasson nevet, és ezért fizetett is.
2021. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!