Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit szóltok ehhez? Virágbolt,...

Mit szóltok ehhez? Virágbolt, ami csak szálas rózsát árul több színben Budapest egyik legfrekventáltabb helyén.

Figyelt kérdés

Véleményeket várok, hogy mennyire érné meg egy olyan virágüzlet, ami csak gyönyörű, hosszú szárú szálas rózsákat árulna több színben?


A tulajdonomban van egy pavilon (bódé), ami Budapest egyik legfrekventáltabb helyén, az Oktogonon van (közvetlen a 4-6 megállónál és a metró kijáratnál).


Illetve lehetőségem van egy forgalmas Westend üzlet bérlésére is.



2021. ápr. 3. 11:46
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
69%

nekem mint abszolút civilnek (se vállalkozás se tapasztalat virágokkal) tetszik az ötlet, szerintem nyugat-európában láttam már ilyet valahol :)

esetleg tényleg az, hogy ha lennének ilyen extra rózsáid, mittudomén, fekete, meg olyan szivárványszínűek, az egy nagy plusz lenne, mert az mondjuk nincs minden virágboltban.

2021. ápr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
65%
A virágbolt még hagyján, de mi értelme arra pazarolni egy helyet, hogy csak szálas rózsát árulj. Na de te vagy az üzletemeber, te dolgod.
2021. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
89%

Sokkal jobban megérné, ha más is lenne.

A helyszín miatt amúgyis az impulzus vásárlások lennének többen szerintem, az meg akkor megy, ha minél változatosabb a kínálat. Plusz szálas rózsát szerintem pasik vesznek inkább, de ez lehet hogy hülyeség.

2021. ápr. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
87%
Így csak a társadalom fele a potenciális vevőkör. Én valami olyat árulnék, amit nők is vennének.
2021. ápr. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
90%

Alacsony lesz az elabé...


Más is kellene mellé.

Amúgy meg ott a million roses. Azzal kell konkuralnod.

2021. ápr. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, pozitívat, negatívat is! :)


Volt pár válaszoló, aki rámutatott arra, hogy bele kell vinni valami extraságot, mert ez így kevés, hiába a kiváló helyszín. Nos, ezt én is így gondolom!


Tudok egy különleges technikát, amivel bármilyen szálas virágot ugyanolyan frissen lehet tartani, mint amikor szedték, több éven át (tehát friss marad, nem kiszárad és úgy áll el). Kevesen ismerik, de működik.

Emellett szinte bármilyen színben tudok valódi rózsát kínálni és szintén éveken át frissen tartani.


Van még egy nagy dobás, ami túl tesz a fentieken, ezt nem írnám le, legyen elég ennyi egyelőre.


Összességében én is kicsit rizikósnak érzem, de egyáltalán nem hinném, hogy lehetetlen ebből stabilan sok pénzt keresni. Van már egy másik vállalkozásom, 3 éve piacvezető vagyok a területemen. Ezt részben annak köszönhetem, hogy folyamatosan kérdezek, tájékozódok és minden véleményt meghallgatok, amit érdemes, hogy a lehető legszélesebb tudás birtokában hozhassak döntést.


Továbbra is várok minden véleményt, főleg ami építő jellegű! :)

2021. ápr. 3. 16:32
 17/39 anonim ***** válasza:
60%
Miccsoda forrrradalmi, szigorúan titkosss technikák, amiket csak kis, kiválasztott kör ismer! Fanntasztikus! Igaz, hogy nem fognak venni annyi rózsát, ha már otthon van 2 éve 10db soha nem hervadó csodarózsa, de tök jó, hogy egy piacvezető szakember, aki mindenféle titkos dobásokat tud, a gyk-n kér véleményt az ötletéről.
2021. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim válasza:
75%

Előző:

Ha már ott tartana, hogy senki nem vesz tőle rózsát, mert otthon van már több is, aminek évekig semmi baja, akkor kurvára megérte elkezdenie te nagy okos, mert ehhez rengeteg rózsát kéne eladni. Te egy igazán buta ember lehetsz.


A kérdezőnek már van egy vállalkozása, ami piacvezető, nem élete bizniszét keresi most. Nyilván ezért akar valami egyszerűbe kezdeni, ami egy ideig jól pörög és kész. Nekem az írásából is ez jön le... Itt most nem évtizedes viszonylatokban kell gondolkodni. 1-2 évig pörög és már akkor is nagyot szakíthat vele, ha meg bukna akkor sem megy tönkre.


Kérdező: Szerintem jó úton jársz. Párizsban több bolt is csak rózsát árul, persze az Párizs és nem Budapest. Mivel tiéd az oktogoni pavilon szerintem próbáld meg és ha nem jön be, akkor legrosszabb esetben csinálsz mást. Sok sikert kívánok, esetleg írd meg majd ide, ha elkezdenéd, kíváncsi vagyok, mi lesz belőle! :)

2021. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

18-as:

Igen, jól látod, valóban úgy tekintek rá, hogy pár évig, ha pörög az már tökéletes. Köszi a biztatást! Ha belevágnék (egyelőre még túl rizikósnak érzem) jelentkezek majd. :)

2021. ápr. 3. 16:59
 20/39 anonim ***** válasza:
83%
Alig várom hogy megnyílik a bolt és legyen örökké friss rózsám.
2021. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!