Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyire életképes apám...

Mennyire életképes apám befektetési "ötlete"?

Figyelt kérdés

Van egy minimális megtakarításom(10 millió forint) apámnak meg az a ötlete támadt hogy fektessek be egy budapesti mini üzlethelységbe vele. Mert ő óriási fantáziát lát majd egy hamburgeres/hot dogosban,én majd készítem és árulom mennyire jól megtudok majd élni belőle....

Tehát én 10 milliot adjak bele,míg a maradékot kipótolja,és neki elég belőle havi 10 ezer.


Viszont én ebben nem igazán látok fantáziát kötve hiszem hogy elég pénzt kitudnék termelni.

De apám erösködik hogy ne legyek rabszolga hanem dolgozzak magamnak,viszont nem érti meg hogy oké van egy nem használt szakács végzettségem de ehhez több kell hogy sikeres legyen és nagyon bizonytalan helyzet van most kitudja meddig tart.

A másik én hagyjam a jelenlegi munkahelyemet amint lehet ez a feltétele.


Mindenképpen marhaság hogy a tartalékom elverjem szerintem egy ilyen bizonytalan dologban és bár itt a Nyírségben nem keresek jól de keveset is dolgozok viszonylag és megvan nettó 180 ezer,nagyon kétlem hogy egy ilyen hamburgeres/hot dogos még kitermelne annyit..



2021. ápr. 17. 07:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem életképtelen ötlet
2021. ápr. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan mondás, miszerint: Csak olyan embertől kérj, vagy fogadj el tanácsot, aki már ott tart, ahova te szeretnél eljutni.

Ha a faterod sikeres vállalkozó és van belőle egy csomó pénze, akkor érdemes odafigyelni a tanácsaira.

Ha ő kisnyugdíjas, akkor max azt tudja neked megtanítani neked is.


A hamburgeres/fagyizó bizniszhez nem értek, viszont azt tudom, hogy a vállalkozásokban mindig van kockázat. A pénzedet és/vagy az idődet mindenképpen kockáztatni kell. Ha lenne olyan vállalkozás, amiben nincs kockázat, akkor nyilván mindenki azt csinálná.

2021. ápr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Az odáig jó, hogy saját vállalkozással lehet többet keresni, a magad ura leszel és nem a haszonnak csak egy kis részét kapod majd meg.

Attól függ, hogy mit vállalkozol. Ha valamiben te leszel az ezredik, aki ugyanazt csinálja majd, akkor nem biztos, hogy sikeres lesz az a vállalkozás. A piaci rést kell keresni és arra vállalkozni, amire még más nem. Most már viszonylag könnyű egy előzetes piackutatást csinálni, csak rákeresel, hogy egy szolgáltatást, vagy terméket mennyien kínálnak már (ha helyhez kötött jellegű amit végeznél, akkor csak a környéken kell keresned).

Attól is függ, hogy amit csinálnál arra mekkora a kereslet.

A vendéglátásban vállalkozást nyitni most nem a legjobb ötlet. De nem csak a vendéglátósoknak szűkebbek ezek az idők, hanem majdnem minden cégnek. Esetleg a járvány után meg lehet próbálni.

Gondolni kell a költségekre is.

Ilyen főbb költségek az üzlethelyiség bérleti díja és az adó. Alapanyagból is éppen annyinak kell lennie raktáron, ami biztosan elfogy.

Reklámozni is kell, mert hiába nyitod te a világ legjobb vállalkozását, ha senki nem tud róla. Példánknál maradva, hiába látszik a hamburgeresed az utcáról, csak az arra járók nagyon kis része lesz a vevőd. Olyan multikkal/nagyokkal versenyzel, mint a McDonalds, BurgerKing, Zing, stb. és inkább ezekhez fognak betérni az emberek. Amíg fel nem fut és nem lesz egy minimális ismertsége a cégednek, addig még sok idő telik el és sok pénzt elvisz.

2021. ápr. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!