Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozást szeretnék,...

Saját vállalkozást szeretnék, egy kávé zót akarok nyitni. Amég nincs elegendő pénzem szeretném hasznosan tölteni az időt. Ajánlanátok nekem könyveket a témában?

Figyelt kérdés
Vállalkozás alapjai, mi hogy működik amit érdemesnek találtok elolvasni egy kezdő vállalkozónak, és vendéglátósnak.

2021. máj. 16. 21:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ha ennyitől megsértődsz el kellene gondolkoznod. Szerinted egy vállalkozásban nem lesznek nehézségek? Akkor is majd mindig kihátrálsz? Egy vállallkozás beindítása nem piskóta. Nem mindig fogod azt hallani amit szeretnél.
2021. máj. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem megsértődtem, csak nem kapok választ arra ami érdekel, ezzel nem tudok mit kezdeni, nem vagyunk rokonok sem barátok hogy elkezdjünk erről beszélgetni, könyv címeket kértem, amiket írtatok nem érdekelnek. Sajnálom.
2021. máj. 17. 09:59
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Rendben, könyv címeket nem tudunk, sajnálom, hogy nem kaptál számodra releváns választ. Én évek óta vállalkozó vagyok és fel se merült, hogy könyvből tanuljak meg vállalkozni. Sok sikert a keresésben.
2021. máj. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%
Tényleg ne könyvet keress, hanem neten tájékozódj, mert a könyv kiadás után kb 1 éven belül elavulhat. Ráadásul vendáglátóhelyben nem most gondolkodnék, főleg új vállalkozás estén, látod hogy hány cég alól rúgta a kis s kis széket a járvány, segítséget is inkább azok kaptak akinek volt legalább 1-2 lezárt üzleti évük.
2021. máj. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
73%

#14: csatlakozom ehhez a véleményhez.


Plusz nem árt megnézni a statisztikát, de még az is elég információt nyújt, hogy akár Bp-en is mennyire "jönnek-mennek" az ilyen kisebb vendéglátóhelyek. EGy éven belül nagy részük tönkremegy... :(((( Tehát a tulaj beleinvesztál sok milliót (csak az építészeti kialakítás + berendezés elvisz egy rakás pénzt) - ami hosszútávú működés esetén természetesen megtérülne a profitból. De ha fél-egy éven belül nem bizonyul nyereségesnek, akkor roló... :( És úszik a sok millió.

2021. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
87%

mert valóban, milyen szörnyűek vagyunk, hogy esetleg segíteni próbálunk, ahelyett hogy idehánynánk neked egy listát használhatatlan könyvekről... csak a könyvelési jogszabályok változnak olyan tempóban, hogy nincs az a nyomdagép, ami lépést tudna velük tartani, de biztos mi vagyunk bunkók...

szerintem tényleg ne kezdd el, vállalkozni nem lehet úgy, hogy valaki segítene neked, te meg megsértődsz, mert ahogy azt te elképzelted, nem fog működni. (tudod te, hány vállalkozás létezne a világban, ha senki nem lenne hajlandó lejjebb adni a saját egójából, hogy belássa, hogy a másik ötlete jobb? egy se.)

2021. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha már egy kávézót nyitsz, legyen benne valami újdonság, érdekesség. Pl. nagyon örülnék egy olyan kávézónak, ahol nem kell emberekkel beszélgetnem ahhoz, hogy rendeljek, pl. tableten való rendelés, ilyesmik. Aszociális vagyok, a mai világban pedig rengetegen vagyunk ezzel így, szóval nem egy kis rétegnek kedveskednél.
2021. máj. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Azta leborult... Gyerekek mondtam bocsánat rossz volt a kérdés.. Nem mondtam semmi konkrétat az elképzelésemről.. Nem tudjátok mit akarok, egyedül azt hogy szeretnék a témában olvasni, miről beszéltek nekem? Te jó isten gyere le, nem ismertek semmit nem tudtok rólam, egyedül egy kérdést tettem fel amit körül írtam. A körítésre reagáltok meg hogy ne olvassak, de én akkor is szeretnék nem baj ha elavult akkor is hogy foglalkozzak vele.
2021. máj. 17. 12:15
 19/21 anonim ***** válasza:

Hát akkor írd be a gugliba, hogy vállalkozási ismeretek könyv/tanfolyam/stb. és olvasgass....


Hagyd figyelmen kívül, hogy a valóság az, amit leírtak előtted... Hogy ezeket a dolgokat nem könyvb ől lehet megtanulni.

2021. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Tessék!

[link]

2021. máj. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!