Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan lehet havi 200 ezer...

Hogyan lehet havi 200 ezer forintból albérletet fizetni és megélni???

Figyelt kérdés
2021. máj. 27. 19:05
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

#21 sajnos muszáj beköltöznöm a városba a munka, szóval elkerülhetetlen, de ígyis tervezek legalább 130-150-et félrerakni havonta ha sikerül. 100 ezret mindenképpen.


24 éves lettem nem rég egyébként. :)

2021. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
79%

Én havi 150ezret keresek nettóban.


Lakást kaptam szülőktől, szóval arra nem kellett gyűjtenem. Rezsim havi 30 max. Kaját nagyanyámék csinálnak tonnaszámra, így az étkeztetéssel sincs gondom. Egy kis kocsim van.


Ami marad pénz hó végére, azt félrerakom. Szóval, valahogy így lehet megélni ekkora összegből.

2021. máj. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
75%

#23 oh, szóval így?


barátom, ha nem kaptál volna lakást a szüleidtől akkor sehol sem lennél a 150 nettódból.


Gondolom a kocsit is kaptad.


:D


Erre legyél büszke. karrier!

2021. máj. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó: Előtted a lehetőség, csináld tenis így.


Egy alberleti szobát pár éve is lehetett 40ezerért tálalni, kaja szintén 50ezer (a halálom, mikor az i.dióták leosztják ezt napra és vergődnek rajta, hogy 1600 ft-ból nem lehet jól lakni. Hát de, ha nem naponta veszi meg a kaját, hanem előre gondolkozik). Simán lehet bírni 1-2 évig, én speciel így csináltam msc mellett, ahol levelezős voltam es dolgoztam, utána felvettem a szakmába 3x annyi fizetésért és már saját lakásom van.


Valahol el kell kezdeni

2021. máj. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
23%
#24 én csak megválaszoltam a kérdést az én szemszögemből, nem kell személyeskedned.
2021. máj. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
81%

#25 én vagyok a 280 nettós vidékes pályakezdő.


Én csak félek belevágni...

2021. máj. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
76%
24. Senki nem tehet róla hova pottyantotta a gólya. Az sem tehet róla milyen családba született aki szegényebbe, de az sem aki "gazdagba" és kapott egy lakást a családjától. Lenézni valakit azért mert kapott egy lakást ugyanolyan alávaló, mint lenézni valakit mert nem kapott lakást.
2021. máj. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Marton Löke válasza:
Sehogy.
2021. máj. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok. Úgy gondolom 200 ezer forint/fő egyedül arra elég, hogy ne haljon vki éhen. Nem mindegy mennyiért tud vki találni az albérletet és a maradékot hová költi. Azért is volt könnyebb régen megélni, mert nem volt ekkora rezsi, nem fizetek az emberek internetet, kukadíjat, biztosítasokat stb. Sokan nem tudnak egyébként spórolni sem, mikor nagyon kellene. Nem képesek lemondani zenei előfizetésükről, nem elég a legolcsóbb internet, előfizetnek mindenféle internetes szolgáltatasokra, telefont pedig hitelre vagy emelt havídíjra veszik, mert úgy gondolják az létszükség. Ilyenkor esélyük sincs kikeveredni a rossz életminőségből, mert mire kifizetik a lakbért, rezsit, csekket és mindenféle apróságos előfizetésűket addigra nem marad semmi. Akinek van már párja és tudatosan kezdenek spórolni pár évig én látok esélyt, hogy jobb legyen, mert 2 ember a lakbért, rezsit lazábban tudják fizetni. Ott vannak még azok akik szülők is támogatják esetleg és még vmi állami támogatást is sikerül felvenni a gyerekekre. Ilyenkor is hiba szokott lenni túl nagyot álmodnak és túl sok hitelt vesznek fel, mert mindig a bank nyer, akár a támogatást is benyelik kamat címen. Később mikor sikerül jobbra fordulnia a szerencsének látni szoktam, hogyan nyaralják el egy hét alatt amit egész évben összegyűjtöttek, lizengelnek egy jobb autót stb, majd mikor az gyerekük elkezdené az egyedül életet a szülők csak széttárják a kezüket: old meg valahogy, mi is így tettünk. Pedig ha minden generáció csak egy kicsit is hozzátenne az előzőhöz és nem költené el hülyeségekre a harmadik negyediknek már a befektetésekből is meg tudna élni. Ez nagyon kevés helyen van így és általában mindig az a vége elpazarolják felesleges dolgokra amit eddig összegyűjtöttek.

Lényeg, hogy nagyon kevés egy embernek 200 ezer forintból megélni, főleg ha még annyi sincs, de ha egyszer jobbra fordul ne rontsd el.

2021. jún. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 kriszpo ***** válasza:
100%

A kérdés nem egyszerű. A válasz meg még bonyolultabb. Lehet, hogy már előttem megírták (nem olvastam el a kommenteket), de először is tisztázni kellene pár dolgot:

- hol és mennyiért van albérlet?

- egyedül van-e az illető?

- milyen életszínvonal az elvárt? (Mészáros Lölő vagy Mr. Low Budget?)

- meddig akarunk "megélni"?

- hány éves az illető?

- hosszú távú tervek, befektetési szándék (saját lakás, ház, autó, stb..?

2021. jún. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!