Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyetem mellett egyéni vállalk...

Egyetem mellett egyéni vállalkozóvá válni megéri?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Májusban szereztem meg a Kézápoló és műkörömépítő OKJ bizonyítványomat egyetem mellett. Mivel jelenleg vannak még hátra éveim, viszont nagyon szeretnék az egyetem mellett ebből pénzt keresni, mivel imádom kiélni a kreativitásomat, és nagyon tetszik ez a szakma, ezért az lenne a kérdésem, hogy nekem hogyan kéne ezt törvényesen bejegyeztetnem? Az egyéni vállalkozóvá válás lenne a megfelelő? Mivel albérletben lakom, a tulaj nem enged, hogy ezt a helyet tegyem meg székhelyemnek. Fontos, hogy a székhely megegyezzen a telephellyel? Illetve nézegettem a KATA adózási formát ami egyetem mellett 25.000. Ft lenne, de nem hiszem, hogy ezt főleg az elején ki tudnám termelni, vagy legalább kihozni 0-ra. Viszont szeretném mindenképpen, hogy ne feketén működjön a dolog. Valaki aki jártas az ilyesmiben tudna nekem segíteni?

2021. aug. 26. 09:36
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

- Pedig a KATA jó neked.

- A működési hely nem kell, hogy megegyezzen a telephellyel.

- Miért nem házhoz jársz ki?

- NEM BESÉRTŐDNI!!! Miért is menjek hozzád, és ne a Katihoz a plázába, vagy Zsuzsihoz, aki bajnok?

2021. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A házhoz járásba belefáradtam, leginkább azért mert, a vendég az utolsó pillanatban már nála jelentette ki, hogy másik színt vagy más díszítést szeretne. Nincs kocsim tehát tömegközlekedéssel oldottam meg a kijárkálást, és maga a lámpa, csiszoló, porelszívó nem 2 kg, és nem kis helyet foglal el, szóval sajnos ez nem opció.
2021. aug. 26. 10:01
 3/5 Nemzeti konzervatív ***** válasza:
Inkább akkor a tételes adót válaszd, mert ott jövedelemarányosan adózol. Kb 22-24% effektív.
2021. aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
mi az istennek kell neked torvenyesen? minek hizlalod tovabb a disznokat? zsebpenznek jo max amit keresni tudnal, mit akarsz te abbol meg adozni is?
2021. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a havi 25 ezret se termelnéd ki akkor tényleg fölösleges ezzel baszakodni.
2021. aug. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!