Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Így eltudom indítani a vállalk...

Így eltudom indítani a vállalkozásomat?

Figyelt kérdés
Legminimálisabb összegből szeretném elindítani a vállalkozásomat, ha nincs bevétel akkor lehető legkevesebbet kelljen fizetnem. Itt most csak az adózás része a lényeges, tegyük fel hogy van egy webshopom néhány termékkel, KATA 25.000 Ft lenne fulltime munka mellett, de eleinte biztos nem lenne ekkora bevétel, tehát ha van forgalom akkor azután adózok ha nincs akkor gyakorlatilag csak a kötelezően fizetendő iparűzési adó lenne illetve a könyvelő költsége?

2021. szept. 19. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem, a KATA 25 ezrét mindig fizetned kell, akkoris ha éppen nincs vásárlód
2021. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
azt én tudom, hogy azt mindig fizetni, kell pont ezért nem lenne nekem megfelelő, ha jól tudom olyan opció is van, hogy csak a bevétel után adózok, ezt az opciót választva a fent leírt költségeim lennének csak amit fixen ki kellene fizetnem?
2021. szept. 19. 13:58
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Egyelőre a KATA a legolcsóbb. Azaz a kötelező 25e plusz a többi amit írtál, az a legolcsóbb megoldás még.
2021. szept. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
34%
Lehetsz másodállású szja-s vállalkozó, ott eredmény után adózol. Ha gondolod írd meg a kérdéseidet és segítek.
2021. szept. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
25%
így inkább el se kezdd.
2021. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!