Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen kisebb “válalkozást”...

Milyen kisebb “válalkozást” indítsak?

Figyelt kérdés
Nem hivatalosra gondolok, hanem pl fbn árulni valamit vagy ilyenek. Mivel kiskorú vagyok ezért nem dolgozhatok de mégis szeretnék zsebpénzt. Befektetni is tudnék

2021. okt. 6. 23:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
36%
Semmit sajnos. Esetleg, ha van valami hobbid vagy tehetséged, pl. gyöngyözés, készíthetsz ékszereket. De sajnos mindent be kell jelenteni, meg adózni, mert a kedves Nav, pl. simán rászállt anno az adok-veszek csoportok tagjaira és büntették rakásra azt, aki esetleg a kinőtt ruháját elmerte adni és nem adózott utána. Max olyat tudsz, hogy zárt csoport és odafigyelsz, hogy kiket veszel be, kiknek adsz el cuccokat. Javaslom, pl. iskolatársaknak, haveroknak stb. és azok ismerőseinek.
2021. okt. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%

"sajnos mindent be kell jelenteni, meg adózni"


De a tisztességesen adózó vállalkozókat azért nagyon tudjátok fikázni...

2021. okt. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Rengeteg vállalkozót meg nem ellenőriznek, mikor Magyarországon a nagy része adócsaló. Vicc az egész.
2021. okt. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mii? Hasznalt cuccokert is kell? Mert abbol rengeteget arultam
2021. okt. 7. 07:02
 5/16 anonim ***** válasza:
26%
Nem vagyok NAV-os, (1. Válaszoló) engem is felidegesít, hogy ha valaki csinál pl. kis ékszereket, akkor, ha tisztességesen adózik semmi haszna nincs, de azért őket csesztetik a nyomorultak, míg a nagyokat nem, azok simán csalhatnak milliárdokat.
2021. okt. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, az 1-es válaszolónak fingja sincs az egészről, csak okoskodik, ez látszik is a tudálékos stílusán. Vagy csak szimplán és szándékosan hazudik.

Tehát: a kinőt, megunt, nem használt holmidat adómentesen eladhatod, évi 600e forintig(de ugye ezt ki követi?). Simán eladogathatsz ilyen dolgokat.

2021. okt. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem volt tudálékos a stílusom és te nem vagy tisztában a dolgokkal kedves 6-os.
2021. okt. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7-es,miért is? Kifejtheted, hely van bőven😂

6#

2021. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Es ha esetleg gyartanek valamit? / keveset/ varrógéppel vagy ilyenek. akkor is adózni kéne?
2021. okt. 7. 15:59
 10/16 anonim ***** válasza:
inkább tanulj.. ha még kiskorú vagy.
2021. okt. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!