Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vállalkozásokat miért adnak...

Vállalkozásokat miért adnak el, ha állítólag jól működő vállalkozás?

Figyelt kérdés

Például van egy informatikai cég, a bevallásuk szerint jól működnek tele megrendelésekkel és most is vannak futó projektek, erre az egész vállalkozás ára a tavalyi év árbevételének mindössze 8%-a.


Miért adnak ilyen "olcsón" vállalkozásokat? Vagy egy vállalkozásnak ennyi az ára az árbevételhez képest? Vagy a tulaj már belefáradt, vagy gyorsan kellene neki pénz így inkább olcsóbban de gyorsan eladja?



2021. dec. 18. 17:02
1 2
 11/13 xswerdy ***** válasza:

7: "Én mondjuk olyan céget néztem most ki, ami a tavalyi árbevételének 25%-áért vásárolható meg, de még így is nagyon jó vételnek tűnik. Még ha a bevétel fele költség akkor is megérné."


elég ritka az a cég, ahol az árbevétel fele a nyereség. De egyáltalán miért az árbevételt nézed első helyen, és a nyereségnek csak most akarsz utána nézni? Vagy így hirdetik? Akkor nagy valószínűséggel azért, mert ennek jobb az optikája, merthogy a nyereség nulla, vagy esetleg negatív.

2022. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
11 igen ezen az oldalon minden hirdetett cégnek csak a tavalyi árbevétele van feltüntetve. Egyik hirdetésnél sincs profit menüpont. De már felvettem a kapcsolatot a hirdetővel. Bár még csak nagyon alap dolgokat kérdeztem. Mi az, amit mindenképpen meg kéne még tudni szerintetek?
2022. jan. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én könyvelőként azt mondom, hogy első körben minimum egy főkönyvet kérnék. Aztán abból már látom, hogy mi az, amire még rá kell kérdezni a jövőben.
2022. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!