Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy vállalkozásnak mennyire...

Egy vállalkozásnak mennyire pontos hogy legyen weboldala?

Figyelt kérdés
Van róla bármiféle statisztika, hogy egy vállalkozás forgalmát hogyan befolyásolja hogy ha van/nincs weboldala? Például cukrászdák, pékségek, benzinkutak vagy más olyan vállalkozás, ami alapból nincs rászorulva mondjuk webáruházra.

2021. dec. 26. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Önmagában egy weboldal nem elég. Sikeres marketingre is szükség van, na meg a weboldalt sem találják meg csak úgy, azt is hirdetni kell.

Az általad felsorolt üzleteknek webáruházra semmi szüksége, egy benzinkút vagy cukrászda mit árulhatna webáruházban? Persze apróbb dolgokat mint tortagyertya vagy motorolaj, de a fő profiljuk nem ez, webáruházat működtetniük nem lenne érdemes. Viszont reklámoldal ahol bemutatják a vállalkozást sikeres lehet, akár 5-15%-al is növelhetik vele a forgalmukat.

2021. dec. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan üzletek esetén, ahol számít, hogy a vásárlók referenciákat vagy véleményeket okvashassanak (cukrászda pont ilyen), szerintem nagyon fontos. Egy benzinkútnak nem feltétlenül, ott az árpolitika és a lokáció ural mindent.
2021. dec. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Amióta van internet hozzáférésem, soha nem néztem meg egyetlen benzinkútnak sem a weboldalát (ha van nekik egyáltalán). Egyedül ami miatt látnám létjogosultságát, az az ünnepi nyitvatartás, és az egyéb szolgáltatások (pl. autómosó) elérhetősége. De erre egy FB oldal is bőven elég, tök fölösleges külön weboldal.
2021. dec. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A weboldal és a webáruház nem ugyanaz. Én mondjuk örülök ha egy cukrászdának van weblapja rajta a sütikkel, rendelhető tortákkal, árlistával esetleg írásbeli rendelési lehetőséggel. Én egy könyvelő irodában dolgozok, nekünk nincs honlapunk, mert nincs rá szükségünk, mert fullon vagyunk ügyfelekkel, de egy friss irodának jól jön az online jelenlét.
2021. dec. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem csak a környéken lakókat akarod elérni, akkor szükséges. Én azt gondolom, hogy az a cég, aminek nincs oldala 2022-ben,a z életképtelen. Kell .Ahogy az online marketing, SEO, blog, Facebook oldal, Insta és a fiatal célközönség esetén akár TikTok is. Ez van, ezt a világot éljük.
2021. dec. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem csak a környéken lakókat akarod elérni, akkor szükséges"

És pl. a kérdező által példaként említett benzinkút miért is kéne hogy elérje a nem környékbelieket? A benzinkút nem olyan mint az IKEA, hogy sokan vidékről utaznak 2x50 km-t csak azért hogy oda elmenjnek venni valamit. Tankolni úgy jársz, hogy a) arra a benzinkútra amelyik a lakhelyedhez a legközelebb van b) amelyik éppen útbaesik amikor már kevés az üzemanyagod. (Esetleg ha előre megtervezed, akkor sem a benzinkutak saját oldalát nézed meg, hanem valami összefoglalót, pl. holtankoljak, vagy a google mapsen és hasonlókon keresel, de ezekhez megint nem kell a weboldal).


"Ahogy az online marketing, SEO, blog, Facebook oldal, Insta és a fiatal célközönség esetén akár TikTok is."

Azért azt megnézem, hogy egy pékség fizet keresőoptimalizálásért, vagy influencereket alkalmaz akik kiteszik tiktokra hogy milyen finom ott a kifli. Tök sok értelme lenne... Pl. egy szórakozóhely vagy divatüzlet esetén ennek valóban lenne létjogosultsága, de a kérdésben nem erről van szó.

2021. dec. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Megnézheted. Vannak. Ráadásul sikeresek. Nem a sarki pék, aki elad 10 zsemlét, nyilván.
2021. dec. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Akkor kérlek mutass egy olyan pékséget vagy benzinkutat, amelyik influencerek által hirdet közösségi oldalakon!
2021. dec. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
98%
Hol látsz te olyat, hogy azt írtam influenszerek? Insta, mint Instagram. És nem vagy senki, hogy én itt bizonygassak neked bármit is. Egy benzinkút azt csinál, amit akar. Egy sikeres pékség, cukrászda vagy más hasonló pedig online marketingezik. Te meg csak unatkozol.
2021. dec. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Neked nem kell, de 10 év múlva nem leszel a piacon. Mint weboldal készítő sosem szoktam az ügyfelet győzködni, hogy "márpedig kell neked weboldal".. ezt döntse el ő. Bár látom, hogy akiknek nincs azok szépen sorban zárnak be, vagy épp kapkodva csináltatják, amikor a kormány bezáratja őket, és elapad a személyes átvétel lehetősége.
2021. dec. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!