Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 4 millió forintból ti mihez...

4 millió forintból ti mihez kezdenétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jelenleg alkalmazotti munkaviszonyom van, nem keresek valami jól, de olyan rosszul sem, direkt nem szeretném leírni. 22 éves vagyok, és korábbi autóm beszámításával + valamennyi hitellel vettem magamnak egy 3,5 millió forint értékű autót. (Személyi kölcsön) Viszont megbántam, mindig is olyannal szerettem volna foglalkozni, ahol magamnak keresem a pénzemet, és valamibe be szeretném fektetni, és úgy dolgozni vele.


Próbáltam egy kis piackutatást csinálni, de arra jutottam, hogy bármire is keresek rá, a környéken sokan foglalkoznak vele.


Tudnátok ötletet adni, ami eddig nem juthatott az eszembe?


Amin most erősen gondolkodom, az egy autószállító trailer + egy olyan személyautó vásárlása, amivel tudnék autókat menteni / szállítani / bikázni, de ezt is sokan csinálják. Az, ha az árak alá megyek egy kicsivel, és több energiát / pénzt fordítok a hirdetésre, mint ők, akkor lenne esélyem egy szerintem telített piacon?


2022. jan. 23. 17:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Az autót azért írtam bele, mert azt adnám el, és úgy lenne kb 4 millióm
2022. jan. 23. 17:33
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Bitcoint vennék
2022. jan. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt csináld amihez értesz. A többin bukni fogsz.


Esetleg tanulj valamit.

2022. jan. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
A kiszámoló blogot olvasgasd, a kommentek között találsz több száz sikertörténetet. Mindenki kripto bányász vagy programozó céget alapított, dőlnek a százmilliók.
2022. jan. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
#4 igen, de ők tudtak programozni... a kérdező meg 99% hogy nem tud.
2022. jan. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez amit csinálsz ez teljesen jó.

Ellopod mások ötletét és azt akarod megvalósítani.

2022. jan. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem más ötletét, hanem másik 1000-nek az ötletét. De ha mindenki úgy állna hozzá, akkor országonként 1 db autómentő lenne? 😁
2022. jan. 24. 05:45
 8/8 anonim ***** válasza:

ha nagyon sok az ügyfél és nagyon sok a kínálat akkor a szolgáltatók árelfogadóak

teljesen felesleges aláígérni tehát a konkurenciának, mert azzal, hogy te megjelensz a piacon egy darab autómentővel azzal semmivel sem fogod megváltoztatni a keresleti kínálati viszonyokat


amit érdemes meggondolni, hogy az államkötvény hozama a startvonal

tehát ha az 5%, akkor annak éves szinten 200 ezer ft a tőkeköltsége

mellette nem dolgozol, tehát mondjuk évi nettó 3 millió forint

ez a startvonal, ezt kell úgy kitermelnie a vállalkozásnak, hogy egyáltalán érdemes legyen belevágni


egy ilyen kisvállalkozás ~30%os profitrátával működik, ami azt jelenti, hogy a saját foglalkoztatásodat 10 millió forinttal lehet kiváltani

4 millió forint nem komolyanvehető tőke, és maga a tőke nem is a legkritikusabb szempont


inkább azt kéne kitalálni, hogy egy vállalkozás milyen feltételek mellett lenne működőképes

2022. jan. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!