Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehet sikeresen vállalkozni,...

Lehet sikeresen vállalkozni, ha lényegében nulla a befektetni való összeged, tőkéd?

Figyelt kérdés
Vagy honnan tettél szert annyi pénzre amiből el tudtad indítani a vállalkozásodat és az kb. mennyi volt nálad az összeg? (Hitelre nem gondolva.)

2022. febr. 16. 20:05
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

9 éve egyéni vállalkozok, a tudásom adom el.


Van két kft-m, partnerekkel alapítva, a törzstőke azert nem volt vészes. Itt is tudást es szoftvermegoldást adunk el, nem koltseges, csak a munkaidő.

2022. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
2 évvel ezelőtt 30e Ft -ból indítottam el az első weboldalamat a másikat meg kb 10e ből. Ma ezek az oldalak egyenként hoznak egy középvezetői fizut.
2022. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, tanácsadással foglalkozom, kb semmi befektetés nem kellett
2022. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk én szolgáltatóiparban gondolkodok ott nem tudod azt pl. megcsinálni, hogy valami belekül 1 FT-a és később 4 -5 ... Ft adnám el. És nem lehetne a világ másik felén pénzt csinálni vele.
2022. febr. 16. 20:56
 5/9 A kérdező kommentje:
mondjuk nem a meggazdagodás lenne a célom az is igaz.
2022. febr. 16. 20:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így látatlanban nem lehet tudni. Én fordító vagyok, vettem egy laptopot és kész, de pl. egy fodrásznak millió eszközt be kell szereznie, meg helyet bérelnie. Mihez értesz?
2022. febr. 17. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Hát, nem egyszerű!

Nem kiszámítható a vállalkozói szféra (sem)!

Most épp a benzinkutasokkal csesztek ki, de régebben a dohányosokkal, előtte a játékgépesekkel és hadd ne soroljam...

Ráadásul ha becsületesen csinálod, akkor lehet hogy éhen halsz.

2022. febr. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

"szolgáltatóiparban gondolkodok"


Ez kellően tág fogalom, nagyon sok féle szolgáltatás létezik. Lehet, hogy a te fejedben ennél sokkal konkrétabb dolog él, de ettől mi még nem látunk a fejedbe.


"ott nem tudod azt pl. megcsinálni, hogy valami belekül 1 FT-a és később 4 -5 ... Ft adnám el"


Az, hogy te nem tudod megcsinálni (bár ez sem biztos, hogy így van), még nem jelenti azt, hogy lehetetlen.


Tudod te mennyi túlárazott szolgáltatás létezik? Egy csomó féle szolgáltatás eleve azért létezik, mert ugyan szüksége nincs rá másoknak, de mégis hajlandók fizetni érte, hogy más végezze el őket helyettük.

Az is egy szolgáltatás, hogy megsétáltatod a szomszéd kutyáját, vagy vigyázol rá, míg ő elutazik.


A szolgáltatásnál is ugyanúgy van egy bekerülési költség, amibe neked kerül a munkát elvégezni és ez teljesen független attól, hogy mennyit kérsz el érte a megrendelőtől. A piaci árat a kereslet és kínálat találkozása határozza meg - meg hogy mennyire tudod ügyesen megtalálni és eladni olyanoknak, akik akár sokkal magasabb összeget is megfizetnek érte, csak gyorsan oldd meg a problémájukat. Minél nagyobb szüksége van a célközönségednek a szolgáltatásodra, annál többet hajlandó fizetni érte - persze csak ha olyan célközönséget keresel hozzá, akinek van is rá pénze.


"És nem lehetne a világ másik felén pénzt csinálni vele."


Ez sem feltétlenül igaz. Egy rakás magyar cég dolgozik egy csomó féle területen úgy, hogy külföldre utaznak és ott adják el a szolgáltatásaikat - vagy akár ki sem kell mozdulni hozzá, mert pl. a telefonközpont, webshop, vagy épp chat ügyfélszolgálat is egy szolgáltatás, amiket a világ bármelyik részéről lehet végezni. Miért ne tudnál te a világ egyik feléről a másik felére szolgáltatást értékesíteni?

Nyilván nem minden szolgáltatással kivitelezhető. Bizonyos szolgáltatásoknál akár nagyban is függhet a működés lehetősége a földrajzi helyedtől. Pl. Egy kamiont nem valószínű, hogy át fognak küldeni a világ másik végére megjavítani. Még egy autót sem biztos. Viszont egy kisebb eszköz javításánál már simán lehet, hogy jobban megéri neked elpostázni akárhova, mint egy helyi szervizzel csináltatni. Nem biztos, hogy így van, de nem lehetetlen. Nagyon sok mindentől függhet.


Ahogy például az sem biztos, hogy ott érdemes vállalkozod, ahol eddig éltél, mert ott lehet, hogy a vállalkozásod csődbe menne, mert senki nem akar Kehidakustyánban Teslát szereltetni, viszont ha Berettyóújfalura viszed a vállalkozásodat, ahol hatalmas a Teslák szerelésére a kereslet, akkor virágozni fog az üzleted. Persze mindkét település, meg a Tesla szerelés is csak egy példa a személéltetéshez.


"nem a meggazdagodás lenne a célom"


Ez a gazdagság stigmatizálás egy szörnyű teher a magyar közgondolkodáson. Ha vállalkozni akarsz, mindenképp érdemes lenne egy egészséges viszonyba kerülnöd a gazdaság működésével és a gazdagság fogalmával is, mert iszonyú lelki problémákat képes okozni, ha így állsz hozzá. Pontosan ez az a beteges gondolodás, ami miatt sok vállalkozó (és alkalmazott munkavállaó is) nem meri megkérni a neki járó munkadíjat, belemegy rossz üzletekbe, aztán csődbe megy, csak jajj, nehogy azt higgyék rólam, hogy meg akarok gazdagodni.


Miért lenne baj, ha meggazdagodni akarnál? Mindenki meg akar gazdagodni. Azok pláne, akik másokat vádolnak a meggazdagodás vágyával.


Az üzlet célja, hogy a tevékenysége gazdaságilag működjön. Ehhez ki kell termelnie a saját működési költségeit, el kell tartania a benne dolgozókat és lehetőleg nyereséget kell termelnie, hogy ebből tartalékokat tudjon képezni az esetleg fellépő veszteséges időszakok átvészelésére, illetve esetleges növekedéshez. Az persze egy meglehetősen képlékeny részlet, hogy a biztonsági tartalékot ugyanúgy, mint az amortizációt és a képzési, fejlesztési költségeket is már eleve a nullszaldós működés költségvetésébe kalkulálod bele, vagy a nyereség terhére tervezed be hosszabb távon. Viszont minél kevésbé törekszel a vállalkozásoddal nyereség termelésére, minél inkább a nullszaldós működést célzod meg, annál jobban ki vagy téve minden veszteségnek, tervezési hibának, gazdasági kitettségnek és egyéb sorscsapásnak. Minél kevésbé törekszel a cégeddel a gazdagságra, annál jobban megviselik a cégedet a nem várt kellemetlenségek, mert nincs többleted, amiből kompenzálni tudod ezeket a kieséseket.


Gazdag akkor vagy, ha nem vágysz többre annál, amid van. Akinek sikerül kevéssel is beérni, az gazdagnak érzi magát akkor is, ha kevés van neki. Aki meg folyamatosan egyre többet és többet akar megszerezni, az a világ leggazdagabb embereként sem fogja magát soha gazdagnak érezni és sosem fogja beérni azzal, amije van, mert még többet akar.


Nem a meggazdagodás a probléma, hanem hogy ki hogyan akarja elérni és mire, hogyan használja fel.


Szerintem inkább akarj meggazdagodni a vállalkozásoddal és ennek érdekében üzletelj minél nagyobb sikerrel. Aztán, ha sikerült meggazdagodnod, akkor legyél a pénzével visszafogott, kevésre vágyó és bölcs ember, aki nem magának akarja megtartani a gazdagságát és nem a hatalma kiélésére, visszaélésre használja azt, hanem mások hasznára fordítja azt a részét, amire neki már nincs szüksége. Pl. teremts új és minél jobb munkahelyeket, becsüld és fizesd meg jobban a dolgozóidat, adakozz, támogass jótékonysági szervezeteket, vagy hozz létre újakat.

Ez sokkal jobb neked is és a világnak is, mint rettegni, hogy "jajj csak nehogy meggazdagodjak", ezért inkább nyomott áron dolgozni, szenvedni a vállalkozással, küzdeni a megélhetéssel, főállásból visszapótolni a cég veszteségeit, szükségből olcsón dolgoztatni másokat, aztán végül megkeseredve feladni, hogy nem éri meg.


Csináld jól és okosan!

2022. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Látod, Mészáros egy kócerájból indított, és most már egy ország sirathatja a pénzét...

Barátkozz Fidszessel - még van rá közel egy hónapod, aztán nekik is reszeltek!

2022. febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!