Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Örököltem egy Kft-ben 30%...

Örököltem egy Kft-ben 30% tulajdonrészt, a másik tulajnak van 70%-a tulajdonrésze. Tudok csinálni bármit vagy egy nagy nulla ez?

Figyelt kérdés
Tehát ketten vagyunk tulajdonosok 30-70 arányban, felajánlottam a többségi tulajdonosnak hogy megveheti a 30%-om, de mondta hogy csak jelképes összegért (magyarul ingyen) veszi át, mert úgy sincs semmi jogom így. Igaza van?
2016. ápr. 7. 17:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mit szoktak csinálni a földeknél (csak a példa kedvéért)? Eladó a föld, de nem akarja a szomszéd föld birtokosa megvenni. Kerítenek egy zűrös vevőt, aki meg akarja venni, és hirtelen a szomszéd is meg akarja venni, és még magasabb árat is ajánl, mint amit te az elején kértél, hogy a zűrös vevőt "lenyomja".
2016. ápr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de hiába van "zűrös vevő" ő neki sincs semmi joga, tehát evidens hogy kié a 30%
2016. ápr. 7. 19:27
 3/15 anonim ***** válasza:
Kicsit bővebben, hogy milyen és mekkora a cég? Osztalék?
2016. ápr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Osztalék nincs hanem a 70%-osnak van magas fizetése, nekem semmi. Magyarul semmit nem kapok.
2016. ápr. 7. 19:51
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Fizetése annak van, aki a cégben dolgozik, a tulajdonosoknak nincs. Ennek semmi köze a tulajdonjogi viszonyokhoz.


Ha a KFT-nek van nyeresége akkor jár neked osztalék. Az nehezen hihető, hogy mindig pont 0-ra jön ki a cég év végén. Ha meg manipulálja az ügyvezető a számokat akkor élni kell a tulajdonosi jogoddal, hogy betekintést kérsz a cég könyvelésébe (ehhez ugyanis jogod van) és feltárod a szabálytalanságokat. Ezzel meg már megszorongathatod a társat, ha többségi tulajdonos ha nem, ugyanis mint ügyvezető teljes büntetőjogi felelőssége van...

2016. ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Ki akar játszani. Ne légy buta, nem 1% örököltél hanem 30%. Nem tudom mekkora a cég de ha csak 100,000 forint a nyeresség az évben abból jár neked a 30.000 forint. Ne enged magad átverni vagy kijátszani. Szerintem itt nagyobb összegről van szó ezért akar liqvidálni téged.
2016. ápr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha az új szabályokat nézem kft 3 millióból lehet alapítani, ha a tied 30%, akkor az legalább 900 ezeret ér.

Ez az alap.


Mit csinál a cég? Küld el a nevét privátban utána nézek. Megmondom kb, mennyit ér a részed.

2016. ápr. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A cégben sok tőke van de azt nem veszi ki osztalékként hanem bent tartja. Az osztalék kivételéhez többségi tulajdon kell, ami neki van meg.
2016. ápr. 8. 12:24
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

Itt valami fogalomzavar van - a TŐKÉT nem lehet / kell kiosztani. A nyereségről lehet dönteni, hogy re-invesztálják vagy kiosszák osztalékba.


Azt nem lehet megcsinálni, hogy van az évben 10 millió nyereség aztán a végtelenségig a cég számláján tartom, hogy ne kelljen kiosztani.


Azt meg pláne nem, hogy az ügyvezető indokolatlanul magas fizetésért dolgozik (úgy, hogy közben ő tulajdonos is egyben), mert az pedig veled szemben hűtlen kezelés... Ezért mondtam, hogy alaposan a körmére kell nézni.

2016. ápr. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
de a cégvezetés dönti el x forint haszon után hogy mi lesz nyereség és mi lesz tőke. A fizetésről is ő dönt.
2016. ápr. 8. 17:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!