Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mik a vélemények a Forever-ről...

Mik a vélemények a Forever-ről vagy a DoTerraról meg úgy általánosságban az MLM-ről?

Figyelt kérdés
Tudom sokak szerint átverés én ezt nem gondolom, csak kevés embernek jön be. Ki csinálja vagy csinálta? Mennyit lehet vele keresni?
2022. márc. 17. 17:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szempontból nem tartom "átverésnek" hogy mint pénzkereseti forrás működhet. Viszont az egész MLM-es légkör ahogy próbálják az embereket beszervezni, meg az a szektás viselkedés, ami ezeknél a cégeknél megtalálható az már az átverés és szélhámoskodás határmezsgyéjén mozog számomra. De legalább is súlyosan etikátlan.
2022. márc. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elég embert beszervezel, lehúzol, akkor a határ a "csillagos ég"
2022. márc. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

A hétvégén voltam egy eseményen, talán nem is lényeges melyik cég a kettő közül.

Teljesen kívülállóként voltam, "én csak ide feljárok".

Az első válaszolóval 100%-osan egyet értek. SZEKTA

Ez az esemény főként szombaton zajlott és 5-6 előadást hallgathatott meg az akit érdekelt, magas szinten lévő előadóktól.


Az előadók zsebre rakják a nagy pénzt (állítólag), a kis halak meg reggeltől estig segédkeznek, pakolnak segítik az előadásra igyekvőket, napi 12+ órában hétvégén teljesen ingyen (ez biztos).


Beszélgettem egy nem a legalján lévő férfival aki már évek óta csinálja, nem tagadta hogy MLM, ez ellőtt is ezt csinálta csak más termék mögé volt bújtatva a piramis, de az is jól ment neki. Valójában már van egy "vendégköre" és mindegy, hogy melyik céghez megy, ha tudja magával vinni ezt a "csapatot" akkor egy tisztességes fizetést ki tud belőle szedni.

Szerintem a többnyire otthon unatkozó anyukák (ebből volt több) és a nulla munkából sok pénzt akaró fiatalok vesznek részt. Az anyuka örül, mert nem unatkozik otthon. A fiatal kikopik, mert rájön, hogy ha csak a családjának tudja eladni a terméket abból nem jut feljebb.


A piramis csúcsa meg tömi a zsebébe a pénzt, amit a túlárazott termékekkel vagy az új tagok oktatásával gyűjtenek.

2022. márc. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon egyetértek az egyessel, mindig olyan érzésem van, ha ilyen témájú videót látok (pl. TikTok, ahol imádják reklámozni magukat) mintha a Vidám Vasárnapot nézném. Szemfényvesztés, teljes átverés. Mindegyik cég élén áll néhány "Németh Sándor" és remekül él abból, hogy lehúz másokat. A rábeszélő készségük zseniális fokra van fejlesztve, az ilyenek még a szart is eladják, semmi más nem kell ehhez, csak mérhetetlen pofátlanság és gerinctelenség.
2023. jan. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!