Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » A szerződésben olyan egyedi...

A szerződésben olyan egyedi megkötést használ valaki, ami pl korlátozza, hogy felmondás esetén milyen céghez nem mehetsz át dolgozni?

Figyelt kérdés
Tehát hogy x cégtől nem mehetsz át x cég alvállalkozójához vagy x cég megrendelőjéhez?

2022. júl. 11. 06:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen persze, nem is kevés, viszont a versenytilalmi megállapodás nem olcsó dolog nálunk.
2022. júl. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, de meg kell határozni a pontos iparágat (nem lehet aránytalanul tág) és a területi helyszínt is, plusz max. 2 év lehet.

Minimum az eddigi alapbéreid 30 százaléka jár érte, amit általában lelépéskor fizetnek. Fizethetik havonta is a normál béreddel, ez nem jellemző, de lehetséges.

2022. júl. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyira azért nem egyedi, elég sok helyen találkoztam már ilyennel. Persze, van ilyen, de ez legfeljebb a munkaviszony megszűnését követő 2 évig tartható fenn. Erre az időszakra legalább az azonos időszakra járó alapbér 1/3-át ki kell fizetni a munkavállalónak, ami nyilván lehet több is, függ attól, hogy a versenytilalmival mennyire lehetetlenítik el.
2022. júl. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez a szabályozás mióta van érvényben? Mármint az egyharmados szabály?


Mert 8 éve nekem is ilyen szerződésem volt. Abban annyi szerepelt, hogy egy évig azonos vagy hasonló tevékenységet folytató cégnél nem helyezkedhetek el. Mikor eljöttem, egy havi bért kaptam végkielégítésként. De ha ez a szabályozás már megvolt akkor, akkor több járt volna...

2022. júl. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A jelenlegi Mt-ben (ami 2012 óta hatályos) ez szerepel (228.§), és ezt nem is módosították azóta.
2022. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
itt konkrétan 2-3 cég lenne megjelölve és max 4 hónapra
2022. júl. 12. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!