Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Melyik cégforma lenne a...

Melyik cégforma lenne a legjobb esetünkben?

Figyelt kérdés

Természetesen majd egyeztetek a könyvelőmmel, egyelőre csak ötletelgetésbe vagyunk.


Ketten vagyunk, még mindketten KATÁsok, akik cégeknek számláztak eddig. Mindkettőnk komoly választás elé került: vagy átmegyünk átalányadóra amihez jelenleg kevés a bevételünk vagy munkavállalóként tevékenykedünk tovább, ami kizárja annak a lehetőségét, hogy normálisan, legálisan és hosszútávon több bevételünk legyen.


Azon megy az agyalás, hogy alapítunk egy céget, bt-t, bármit ahol összerakjuk amink van, működhetnénk tovább a saját területeinken is, valamint vállalhatnánk közös munkákat is. Egyikünk több éve katás pénzügyi vezető, másikunk építőipari projektmanager. Kapásból 5-6 szellemi tevékenységet összeszedtünk amire igény lenne, amihez értünk, 2-3 fizikait is. Majdnem mindegyik olyan, amihez nem kell komoly saját felszerelés, szerszámok stb. Gyakorlatilag mindenünk megvan a kezdéshez, idővel nyilván kell majd iroda stb. A saját területeinken mindketten tapasztaltak vagyunk.


Őszintén, nem akarunk hülyeséget sem csinálni, de merünk kockáztatni, főleg, hogy nem kell nagy pénzeket ezekbe beletenni. Elmúltunk 30 évesek, nyugdíjunk nem lesz, külföldre nem vágyunk, de most egy tollvonással elvették azt amit évek óta építgettünk. Nem tudunk és nem is akarunk 400-600 ezrekből megélni életünk végéig.


Szerintetek ebben az esetben melyik cégforma lenne nekünk a jó megoldás, a kedvező?


Szívesen fogadunk tapasztalatokat is, azoktól akik hasonló cipőben járnak!


2022. júl. 12. 11:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az átalányadó nem sokkal drágább mint a kata, ha belevesszük az adómentes határt is. Cégalapítás és fenntartás szerintem drágább lenne, de nyilván majd a könyvelővel átszámoljátok.

Nálunk a nagy többség átalányba fog átmenni amúgy.

2022. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Japán Gulyás ***** válasza:
Pénzügyileg tökmindegy, jogilag csak és kizárólag Korlátolt Felelősség! Ha építőiparban dolgoztatok akkor hülyék vagytok ha eddig nem éltetek vele - mi van, ha valami baleset történik vagy több milliós kárt okoztok? Egy Kft.-t bármikor fel lehet számolni anélkül, hogy rámenne a magánéletetek, egy e.v. viszont a saját vagyonával felel.
2022. júl. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem okozunk kárt és baleset sem történik, hiszen én egy előkészítő mérnök vagyok, nem kőműves vagy művezető.

Szellemi munkát végzek. A barátom meg pénzügyes, nem építőiparos...


De a saját vagyon részét értem és jogos.

2022. júl. 12. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!