Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit jelent az hogy valaki...

Mit jelent az hogy valaki cégezik autókkal? Pár hónapig van a cég nevére irva egy csomó kocsi utána leveszik a cégről,és dobják a céget,miért?

Figyelt kérdés
Ez hogy van? Állitólag ingyenes igy a parkolás,az autó pálya használat,stb,nem értem,csak hallottam erről.
2022. júl. 26. 14:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nem ingyenes, csak a cégre nem fizetik ki a bírságokat meg az adókat, ezért dobják a céget.
2022. júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Úgy értem azért ingyenes,mert a céget csődbe dobják,és ezt a végtelenségig csinálják? Most hallottam erről,akkor ha én is a kocsimat beiratnám egy cégre akkor jobban járok? vagy alapitsak egy céget magamnak?
2022. júl. 26. 14:56
 3/26 anonim ***** válasza:
63%

Hogy a fenében lenne ingyenes cégeknek a parkolás meg a többi...???


Hol olvastál ilyen urbánus legendákat...

2022. júl. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
nem vagyok tisztában ezért kérdem,ha cégre iratom a kocsimat akkor minden birság a cégé,és utána dobják vagy mi.
2022. júl. 26. 15:00
 5/26 anonim ***** válasza:

4: azért ez marhára nem így van...


Eleve ha felszámolnak egy céget, akkor a "hitelezőket" ki kell fizetni. És a parkolási cég (vagy autópályakezelő, stb.) is ott áll a sorban.... ha meg kiürítik a céget, az csődbüntett, és megint csak jogi eljárás.....

2022. júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Én is csak hallottam erről,hogy óóóó engem nem érdekel ha a parkoló őr megbüntet,vagy ilyesmi mert cégen a kocsim,hallottam pár embertől ezt. Én sem értem amúhy hogy van ez,azért irtam ki kérdést erről.
2022. júl. 26. 15:17
 7/26 anonim ***** válasza:
Én értem, hogy hogy megy ez, de ez nem az ilyen kisembereknek van kitalálva, mint amilyen te vagy. Alapból egy ügyvéd elkéri kb egy éves autópályadíj dupláját csak a cégalapításért. Szóval ilyen kicsiben csinálni ezt teljesen felesleges.
2022. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Nem arra gondolnak, hogy a munkahelye adta a kocsit? Bár úgy is sántít a sztori, nem hiszem hogy parkolási büntetést bármilyen munkáltató benyelne.


A másik ami még lehet, hogy tényleg "eldobható" cégekre van iratva a kocsi, csak ezzel az a bibi, hogy tipikusan hülyegyerek strómanok csinálják ezt. Megmagyarázza nekik a valódi értelmi szerző (jellemzően egy ÁFA csaló céghálózat mögött álló ember), hogy miért jó ez nekik, ígér nekik fűt-fát, tök jól élnek az egészből 3-4 évig, aztán egyik hajnalok a merkúros kommandósok rúgják rájuk az ajtót és viszik az egész brancsot a börtönbe 10+ évekre költségvetési csalásért.

Legálisan és büntetlenül nincs olyan, hogy te cégre iratod a kocsit, aztán letojsz mindent, mert hogy majd becsődöl a cég.

2022. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Végképp nem értem akkor.
2022. júl. 26. 15:50
 10/26 A kérdező kommentje:
conticaron vagy hol olvastam pár hónapja ezt de nem találom,hogy pár havonta dobják a céget,és akkor jön a következő és ujra és mindig iratják másikra,és igy nincs semmilyen birság mivel céges a kocsi nem magánszemélyé.
2022. júl. 26. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!