Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a teendő, ha az egyszerűsít...

Mi a teendő, ha az egyszerűsített foglalkoztatásra bejelentett emberek nem jelentek meg a munkára és már nem lehet visszavonni a bejelentést?

Figyelt kérdés

Kezdő vállalkozó vagyok, az EFO-ban bejelentett embereim közül az első munkanap hárman nem jelentek meg. Mire kiderült, hogy nem tudnak jönni, már nem lehetett visszavonni a bejelentést.


A Nav felé ilyenkor van valami külön teendő? Lehet jelezni valahogy, hogy az adott személyek nem vették fel a munkát. Azt tudom, hogy a 2000-Ft/ember közterhet ki kell fizetni utánuk így is, de a következő hónap 12.-i bevallásban meg szerepeltetni kell a bejelentett embereket és a fizetésüket. A kérdésem az lenne, hogy hogyan oldható meg a bevallásban, hogy nem jelentek meg, ezért nem is lett nekik fizetve?



2022. szept. 22. 02:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%

NAV információs füzet:


"Az egyszerűsített foglalkoztatási jogviszony adatait elektronikusan a 22T1042E jelű adatlapon lehet bejelenteni. Ugyanezen a nyomtatványon lehet a bejelentést módosítani és visszavonni, ha a bejelentetett adatok változnak, illetve a munkavégzés meghiúsul. Mindig a legújabb verziójú adatlapot és a hozzá tartozó legfrissebb kitöltési útmutatót használja!


A bejelentés esetleges visszavonására és módosítására – ha változik a foglalkoztatás jellege vagy a munkavégzés meghiúsul –

• az egyszerűsített foglalkoztatás bejelentését követő két órán belül, vagy

• ha a bejelentésben foglaltak szerint a foglalkoztatás a bejelentés napját követő napon kezdődött, vagy ha a bejelentés egy napnál hosszabb időtartamú munkaviszonyra vonatkozott, a bejelentés napján reggel 9 óráig van lehetőség. Ezt követően a munkáltató köteles a közterhet megfizetni. A bejelentés elektronikusan, telefonon vagy a mobilalkalmazás használatával egyaránt visszavonható és módosítható, függetlenül attól, hogy bejelentést eredetileg a munkáltató milyen módon tette meg."

2022. szept. 22. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én az ONYA felületén jelentettem be az embereket. Elég jól kezelhető felülete van. A kérdésem az lenne, hogy mivel a fenti időlimitekből kifutottam, így is lehet visszavonni a meg nem jelentekre tett bejelentést (persze a közteher megfizetése mellett) ?
2022. szept. 22. 04:17
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet visszavonni.

Mennek szépen a 08-on, nulla forint bérrel, 2e közteherrel.

2022. szept. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
1819 NAV vonal, tessék felhívni ők segítenek vagy a könyvelődet.
2022. szept. 22. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
3-as, értem, a lényeg az, hogy 0 Ft bért kell beírni és ebből tudni fogj a aNAV, hogy nem jelentek meg.
2022. szept. 22. 08:17
 6/16 A kérdező kommentje:
A könyvelő csak októbertől tud vállalni, addig megoldok mindent, amit tudok.
2022. szept. 22. 08:18
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem érdekli őket, hogy nem jelentek meg. Be voltak jelentve, be kell vallani, befizetni
2022. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem az érdekli a kérdezőt, hogy be kell-e fizetni utánuk a közterhet, mert az tudja, hogy igen, hanem az, hogy ki lehet-e ilyen esetben jelenteni őket, vagy ki kell-e ilyen esetben jelenteni őket.


Valaki egyértelmű, érthető választ adna neki?

2022. szept. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
... én a NAV tájékoztatóból azt hámoztam ki, hogy a fent megjelölt esetekben történő kijelentés során nem kell közterhet fizetni (időben történt a kijelentés), utána is ki lehet őket jelenteni, de ettől függetlenül a közterhet meg kell fizetni.
2022. szept. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
8, tudja, hogy nem lehet kijelenteni. Azt is tudja, hogy fizetni kell. Azt akarja tudni, hogyan jelzi, hogy nem jelentek meg. Arra már kapott választ
2022. szept. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!