Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a teendő, ha az egyszerűsít...

Mi a teendő, ha az egyszerűsített foglalkoztatásra bejelentett emberek nem jelentek meg a munkára és már nem lehet visszavonni a bejelentést?

Figyelt kérdés

Kezdő vállalkozó vagyok, az EFO-ban bejelentett embereim közül az első munkanap hárman nem jelentek meg. Mire kiderült, hogy nem tudnak jönni, már nem lehetett visszavonni a bejelentést.


A Nav felé ilyenkor van valami külön teendő? Lehet jelezni valahogy, hogy az adott személyek nem vették fel a munkát. Azt tudom, hogy a 2000-Ft/ember közterhet ki kell fizetni utánuk így is, de a következő hónap 12.-i bevallásban meg szerepeltetni kell a bejelentett embereket és a fizetésüket. A kérdésem az lenne, hogy hogyan oldható meg a bevallásban, hogy nem jelentek meg, ezért nem is lett nekik fizetve?



2022. szept. 22. 02:56
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Éppen most nézem ezt a 2208-as nyomtatványt, ennek melyik részébe kell bevinni az EFO adatokat, mert még NAV-os kézikünyvvel sem egyszerű ennek az áttekintése?


És ehhez jön még, hogy a hétfőn nem megjelentek kedden már jöttek, így még tovább bonyolódik a dolog.

2022. szept. 23. 00:57
 12/16 A kérdező kommentje:
Megtaláltam: a nyomtatvány M-részébe kell beírni a dolgokat, de a legfrisebb verziós nyomtatvány is csak 1000 Ft hoz ki köztehernek emberenként, pedig 2000 Ft már júliustól, hol a hiba?
2022. szept. 25. 02:02
 13/16 A kérdező kommentje:

Itt a képernyőkép, még mindig 1000-Ft-ra hozza, ki, pedig júliustól már 2000 Ft az alkalmi munka napi közterhe, hol a hiba?


[link]

2022. okt. 4. 06:06
 14/16 anonim ***** válasza:

Mindenesetre nem a Te készülékedben van a hiba.

Nem képesek az 5 percenként változó jogszabályt informatikailag lekövetni, amit nem is csodálok. Általában ezeket manuálisan javítják az adóhatóságnál. Kövesd az adófolyószámládat...

2022. okt. 5. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Most már jó, előbb próbáltam.
2022. okt. 5. 06:03
 16/16 A kérdező kommentje:

Kifogott rajtam ez a 2208-as nyomtatvány, valaki tudna segíteni, hogy mit hol és hogyan kell bevinni, mert mindig hibaüzenetet küld, nem találok hozzá hasznűéható útmutatót:


A lényeg csak EFO-ban alkalmazott emberek után szeretnék bevallásr beküldeni, megvan az összes adatuk, de egyszerűen nem megy a kitöltés.

2022. okt. 9. 06:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!