Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi a velemenyetek egy olyan...

Mi a velemenyetek egy olyan emberrol akinek tobb vallalkozasa van es nem csak egy?

Figyelt kérdés

2022. okt. 4. 16:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azért, mert a számítógép üzemeltetésből és a hardver kereskedelemből származó bevételeimet mindig is szerettem volna tisztán és külön-külön látni, és az eredetileg egy céget kétfelé osztottam, még nem vagyok adócsaló. A durva árfolyam mozgások mindig is akadályoztak a hardver kereskedelem nyereségességének tisztán látásában. És én voltam az ütköző zóna a két csoport közt, mert mind a kettő azt vélelmezte magáról, hogy ők tartják el a céget, a másik divíziót csak cipelni kell a hátunkon. Állandó volt a veszekedés, a hülye érvelések, állandóan a másikat lesték, hogy az mit csinál, ahelyett, hogy mindenki a saját dolgával foglalkozott volna.

Életem legjobb döntése volt, amikor kettészedtem a céget, és a hangadókat kineveztem ügyvezetőknek. Megszűnt az állandó veszekedés, meg a másikra mutogatás. Most már a versengés megy, és most már mindenki a saját munkájának a jobbítására fordítja az energiáit. A feladataim lenegyedelődtek, szinte csak szaktanácsadói feladatokat látok már el. A cégek jövedelmezősége pedig megugrott. Az én jövedelmem speciel megduplázódott. És minden munkatársnak tudok úgy bért emelni, hogy a reál bére is növekedjen, és tudjon rendesen fűteni a télen.

2022. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

“ nem tudnek leragadni egy vallalkozasnal es valszeg nekem is tobb lenne.”


Azt ugye tudod, hogy több tevékenysége is lehet egy vállalkozásnak?

2022. okt. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
#11: Te racionalizáltad és ketté szedted a tevékenységedet két cégre. Ezzel nincs semmi baj. Azokkal van a baj, akik létrehoznak januárban egy céget, felhalmoznak 10 millió adótartozást, aztán decemberben becsődöltetik a céget, majd következő januárban hozzák létre a következőt.
2022. okt. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Igen, köszönöm a megértést #13, csak itt #4-es, csak azért mert 2 cégem van, már rögtön adócsalót kiált. És sajnos az emberek többsége így van ezzel. Pedig tisztességes törvénytisztelő polgár vagyok, és mindenki be van jelentve, és nincs boríték külön. De muszáj volt meglépnem az alkalmazotti széthúzás megszüntetése érdekében.
2022. okt. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!