Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vattacukorgép, vattacukor...

Vattacukorgép, vattacukor eladás falunapokon/kisebb ünnepélyeken mint vállalkozás?

Figyelt kérdés
Üdv, keretem kb. 1 millió Forint,(19 éves vagyok) arra gondoltam hogy vállalkozást indítanék ebből a pénzből, (tudom nem sok) vattacukorgépet vásárolnék és adnék el vattacukrot falunapokon/kisebb ünnepélyeken. Szerintetek ennyi pénzből bele lehet vágni? Egyetem mellett csinálnám, (van pár szabadnapom) segítségem lenne aki néha bevállalná a melót mellettem. Lehet ebből profitálni? Mennyire bonyolult egy ilyesfajta vállalkozást elindítani? Helybérlések mennyire drágák? Esetleg aki foglalkozott ilyennel/van rálátása írhatna privátban is. Előre is köszi a válaszokat!

2022. okt. 5. 15:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ebbe nem érdemes belefogni.

Annyi hasznod nem lenne, mint a helybérlet.

2022. okt. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ismerem a követelményeket de mivel élelmiszer, bizonyára kellenek a gép és alapanyagon kívül különböző engedélyek is. Profitálni mindenből lehet ha megfelelő áron el tudsz adni nagy mennyiséget.

Ha van rá lehetőséged és egy kis nyelvtudásod akkor próbálkozz külföldi vásárokban és rendezvényeken.

2022. okt. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Fiúként vagy lányként vágnál ebbe bele?
2022. okt. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Falunapok szerintem tavasztól őszig vannak. Most duplán meggondolnám ezt a vállalkozást a helyedben, mivel felszaladtak az energiaárak.
2022. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#1 Hallottam olyat hogy falunapokon, kisebb rendezvényeken nem kérnek helybérletet sem, örülnek ha van valami büfé.


#2 Van pár dolog aminek meg kell felelni igen, a profitról annyit hogy a környező falunapokon nem szokott ilyesmi lenni, csak egy 3500 fős közeli településen max., a kicsi falvakban nem igazán, viszont nem tudom mennyire érné meg. Egyébként jó az angolom, viszont egyetem mellett elég necces lenne kijárni. Egy kérdés feléd, itthon belevágnál? :) Vagy jó ötlet szerinted?

2022. okt. 5. 20:30
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan vállalkozást kellene kitalálnod, ami szakmába vág neked az egyetemen. Persze lehet, hogy a BGE-re jársz vendéglátás szakra és a vattacukor odaillő, nem tudom. :)
2022. okt. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"falunapokon, kisebb rendezvényeken nem kérnek helybérletet sem, örülnek ha van valami büfé."

Hát, ez nagyon nem így van, kis 800 lelkes község is olyan falunapokat szokott rendezni, hogy egyrészt ingyen babgulyást főznek az egész falunak, másrészt a szomszéd kisvárosból komoly vendéglátósok szoktak kitelepülni nagy sátorral és két kondérban hozzák a birkapörköltet, amit már pénzért árulnak, meg a sok hordó sört.

Mellé szokott lenni fagyis is. Vattacukor-árusra nem emlékszem, de az sem kizárt, hogy volt már. Egyébként sok kisgyermekes család cselleng egész nap ott, mert rengeteg gyerekprogram van, meg pancsolda, meg ugrálóvár, meg ilyenek.

2022. okt. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

#6 Sajnos kicsit több tőke kéne ide. :D


#7 Szia, a saját falunkra gondoltam és sok környezőre nem általánosítani próbáltam, ha így jött le bocsi! Valamelyest egyetértek. Szerinted megérné ez az üzlet?

2022. okt. 5. 21:22
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Csak itthon és kis létszámú, közeli településeken nem vágnék bele. Ha valamit csinálsz és beáldozod a tőkédet meg a szabadidődet akkor érje már meg. Gazdasági tevékenységhez egyébként is minimum mellékállású vállalkozói tevékenység kell, ott meg van egy bizonyos elvárt haszon ha csak nem katásként végzed, de abban az esetben is van egy minimális havi befizetni való. A külföldi vásárokat azért említettem mert egy ismerősöm csinálja és nagyon jól megél belőle. Ott is hétvégén van a rendezvény.
2022. okt. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9 Köszönöm válaszod! Akkor lehet bepróbálom itthon és ha esetleg jól megy kinézek Ausztriába, elég "közel" van a határ, kb. 80 km.:)
2022. okt. 6. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!