Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vattacukorgép, vattacukor...

Vattacukorgép, vattacukor eladás falunapokon/kisebb ünnepélyeken mint vállalkozás?

Figyelt kérdés
Üdv, keretem kb. 1 millió Forint,(19 éves vagyok) arra gondoltam hogy vállalkozást indítanék ebből a pénzből, (tudom nem sok) vattacukorgépet vásárolnék és adnék el vattacukrot falunapokon/kisebb ünnepélyeken. Szerintetek ennyi pénzből bele lehet vágni? Egyetem mellett csinálnám, (van pár szabadnapom) segítségem lenne aki néha bevállalná a melót mellettem. Lehet ebből profitálni? Mennyire bonyolult egy ilyesfajta vállalkozást elindítani? Helybérlések mennyire drágák? Esetleg aki foglalkozott ilyennel/van rálátása írhatna privátban is. Előre is köszi a válaszokat!

2022. okt. 5. 15:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában óvatosan. Lehet, hogy a kinti szabályozás teljesen más.

Ha perfekt német vagy, akkor nem tart sokáig utánajárni, főleg, ha közel a határ, csak kikocsizol az első településre és megkérdezed. De magyarországi vattacukor-vállalkozóként kizártnak tartom, hogy Ausztriában árulhass vásárokon. Másrészt ismerik egyáltalán kint a vattacukrot? :)

És végül kötekedésként, de viccesen: a vattacukor, ha nem tévedek 100% kristálycukor, némi aromával és színezékkel. Ami rombolja a gyerekek fogait és egészségét. Nem akarsz inkáb valami modernebb és egészségesebb élelmiszert árulni nekik esetleg helyette? :)

Milyen szakon vagy az egyetemen, ha nem titok?

2022. okt. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#11 Miért ne árulhatna Ausztriában vattacukrot?

Mi az europai unió három alappillére?

A személyek, a tőke és a szolgáltatások szabad áramlása.

Mi is szolgáltatunk egész európa területén, megvan hogy mely szolgáltatás milyen engedélyhez kötött, ezeket kell beszerezni.

Találkoztam magyarokkal akik német vásárokon árultak, feltételezem hogy ausztriában is hasonló mód működik.

A vattacukor előállítása és gépigénye relatív alacsony, gondolom ezért szeretne a kérdező ezzel foglalkozni. És végül nem kötekedéskép egy idézet :)


Ami jó az hízlal, erkölcstelen, és káros!

2022. okt. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"A személyek, a tőke és a szolgáltatások szabad áramlása."

Vicces vagy már. Szerinted hány tagállamban van érvényben ezerféle saját szabályozás? Az összesben.

"Mi is szolgáltatunk egész európa területén, megvan hogy mely szolgáltatás milyen engedélyhez kötött, ezeket kell beszerezni."

Na, ugye. :)

"...feltételezem hogy ausztriában is hasonló mód működik."

A vállalkozások és az adózás nem "feltételezem" szerint működik, hanem szigorú helyi szabályok szerint, főleg, ha élelmiszert árulsz, márpedig a vattaszutor az élelmiszer.

Úgyhogy ne csapd be a kérdezőt azzal, hogy mondod menjen csak oda árulni nyugodtan, mert ha oda megy és megbüntetik 500 euróra, akkor nem tudja benyújtani neked a számlát, mivel anonim vagy.

2022. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13 Imádom amikor a hülyék okoskodnak!


Ez volt az első válaszom.


"Én nem ismerem a követelményeket de mivel élelmiszer, bizonyára kellenek a gép és alapanyagon kívül különböző engedélyek is. Profitálni mindenből lehet ha megfelelő áron el tudsz adni nagy mennyiséget.


Ha van rá lehetőséged és egy kis nyelvtudásod akkor próbálkozz külföldi vásárokban és rendezvényeken."


Nem mondtam a kérdezőnek hogy mindenféle engedély nélkül induljon neki a vakvilágnak de egy ilyen vállalkozást a környező kis falvak piacára alapozni hiba lenne. Én konkrét árusokról beszéltem akik kint végezték ezt a tevékenységet. Jó lenne ha úgy formálnál véleményt hogy van is róla fogalmad és ki is mozdulsz egy kicsit az országból. Tudod a személyek is mehetnek nem ám mint az átkosban, és ne a repterek és vasútállomások steril-ellenőrzött világából hozz példákat.

Kockázatokról bizonyára halottál és esetleg arról is hogy nagyobb kockázat esetén nagyobb lehet a haszon is. Én fizettem már 3500 eur büntit, mégsem kerültem a híd alá. Ezzel sem azt mondom hogy menjen neki ausztriának mindenféle engedély nélkül de magyarországon nagyobb a valószínűsége egy bírságnak mint külföldön.

2022. okt. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, visszábbtérve egyik kérdésre: fiú vagyok, másodéves anglisztikás Pécsett, (nem vagyok túl pozitív a szakkal szemben) bár nem tudom ez miért releváns. Valaki még ötlet? Miért érné meg/miért nem érné meg?:)
2022. okt. 8. 01:07
 16/17 anonim ***** válasza:
45%
Le mertem volna fogadni, hogy lány vagy. Úgy véltem csak lány ötlete lehet a vattacukor. :D
2022. okt. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Anglisztikásként inkább egy nyelviskolába fektetnék a helyedben. Társulj be!
2022. okt. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!