Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit kéne tenni az alábbi...

Mit kéne tenni az alábbi helyzetben? Biztosat eldobjam a bizonytalanért

Figyelt kérdés

Van egy alkalmazás, amihez csinálok különböző dolgokat, nem kell nagy dolgokra gondolni. Ezért havi 1.000€t fizetnek, átalányadózó vagyok, így kb 100-120.000 ft lejön belőle.

Most lehetne nyitnom egy webshopot, ahol kb 50 termékem lenne, dropshipping-el foglalkoznék, nagyjából 600 és 6.000 ft között keresnék egy-egy terméken, viszont a termékek jó része viszonylag drága, 15-20.000 forint.


Ezt az oldalt a nagyker klónozná nekem a sajátjáról, ami 60.000 ft lenne havonta. A Shoprenter vagy az UNAS olcsóbb lenne, kb a fele, viszont ott nem csinálnák meg nekem a keresőoptimalizálást, meg az egészet nekem kéne összerakni. Ezt az oldalam Facebookon és Google-n nem ártana reklámoznom is, ami legalább havi 100.000 ft. A nagyker vezetője elmondta, hogy minden eladott termék árát azonnal amint kifizették el kell utalnom neki, akkor lehet szó arról, hogy hetente utalok, ha már heti 6-7 terméket eladok. Tehát ebből azt szűrtem le, hogy olyan túl sok eladott termékre ne számítsak, persze nekik mindegyik eladott terméken hasznuk van, mert nem ők reklámozzák az oldalt, hanem én, aztán vagy pluszba jövök ki vagy nem. Egy régebben menő, nagyon sok terméket áruló webshop is árulja a dolgaikat, ők állítólag 20-25 terméket adnak el hetente, ez még ha átlag 4.000ftal és 20 termékkel számolok az is 320.000ft bevétel. (mínusz a reklám és weboldal ára, ha van)


Szerintetek bele fektessek pénzt ebbe, aztán vagy bukás lesz vagy nem, vagy inkább hagyjam? Van egy másik netes munka, amivel 100-150.000ft jön be havonta, így nem igazán rossz, de jobb lenne több mindent csinálni, ti beáldoznátok a biztos pénzt a bizonytalanért?


2022. okt. 18. 08:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, én kockáztatnék
Nem, nem kockáztatnám a biztosat egy bizonytalan elindítására
8 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem hogy a világnak egy húszezredik béna webshopra van szüksége.
2022. okt. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát olyan nagyon sok terméket nem adsz el havonta. 6-7 hangzott el hetente, de számoljunk 10-zel. Nyilván nem mind 6000 forintos haszonnal megy el, legyen átlagosan 5000 Ft hasznod rajta.

Ekkor hetente 10*5000=50.000 forint a haszon, havonta négyszer ennyi, azaz 200.000 Ft. Számításaid szerint ebből 160.000 forintot elégetsz, tehát marad havi 40.000 forint. Ez nem tűnik olyan soknak, sőt, kifejezetten kevés, és ne felejtsd el, hogy ez az általad adott számokhoz képest is igen optimista előrejelzés.


Vedd ehhez hozzá, amit az első hozzászóló írt, hogy te egy akármilyen webshop leszel, amiből tizenkettő az pont egy tucat.

Én nem látom ebben a nagy bizniszt.

2022. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem csinálnám meg ezt a webshopot! Totál ráfizetésesnek tűnik.


és tényleg egy tucat...

2022. okt. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Felejtős, ma már profi seo-val se tudtam befutni... Nem ajánlom tesó
2022. okt. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már az elején sem áll meg a matek, hogy lenne már ez kérdés?


Passzold!

2022. okt. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szavazatokat. Hetekkel ezelőtt lemondtam róla, megerősítettetek a döntésemben.
2022. nov. 1. 05:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!