Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek érdemes befejezni...

Szerintetek érdemes befejezni és elindítani ezt a webshopot, vagy egy új ötletet kellene inkább megvalósítani akár teljesen más iparágban?

Figyelt kérdés

Kipattant a fejemből egy ötlet, hogy csinálok egy webshopot, ahol karkötőt, nyakláncot (illetve később akár kulcstartót, vagy egyéb fali dekorációt) csinálok bármilyen "hangból" amit az ügyfél feltölt, vagy mikrofonra rámond. A hang hangsáv formáját felfűzom különböző méretű és színű korongokból, továbbá ezt az okostelefonját odaérintve NFC chip segítségével meg tudja hallgatni.


A termékkel kapcsolatban technikai akadályba ütköztem. Tulajdonképpen úgy érzem túl tudnék jutni rajta, csak ahhoz megint bele kellene ölni sok munkaórát és egyre kevésbé érzem azt, hogy érdemes, mivel nem látom előre, hogy a piac hogy fogja visszaigazolni a befektetett munkát és emiatt motivációt vesztett is lettem.


Vannak egyéb vállalkozás ötleteim is, csak nem tudom, hogy abból kezdjek el egyet a 0-ról megvalósítani inkább, vagy ezt fejezzem be és hozzam ki belőle, amit lehet.


A weboldal itt található egyébként: sounds.hu (kb 80%-ban van kész)


A termék konfigurátor, ahol meg hangot fel lehet venni / tölteni, illetve színkombinációt választani a terméknek meg ezen a linken érhető el:


[link]


Válaszolhattok úgy is, hogy ha ti lennétek a helyemben, akkor mit tennétek, meg úgy is, hogy potenciális vevőként mennyire tetszik az ötlet, vennétek-e.


Befejeznétek és elindítanátok, vagy elengednétek és másba kezdenétek inkább?


Köszi előre is az értelmes válaszokat :)



2022. okt. 20. 19:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Alapvetően rendben van az oldal. És a termék is szerintem jó.

Ide már csak egy komoly reklámozás kell.


Más: Az NFC chipet nem lehet valahogy a karkötőbe aplikálni, vagy szerinted ez hülyeség?

2022. okt. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

11-es vagyok.


Még valami eszembe jutott.


Tedd fel ide: [link]


Itt egyrészt tesztelheted mennyire érdekli az embereket, másrészt gyűjthetsz pénzt a reklám beindításához.

2022. okt. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
8 vagyok. Nem külföldi az ip-m. Az ország közepéről nézem sima digis nettel. Vpn-t nem hasznàlok.
2022. okt. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

11.-es: "Más: Az NFC chipet nem lehet valahogy a karkötőbe aplikálni, vagy szerinted ez hülyeség?"


Nem hülyeség, sőt, többen is megemlítették már. Ez is megvalósulna, mikor elindul az oldal.


12.-es: Köszi a tippet!


8-as / 13.-as: Na ez érdekes, jó, hogy jelezted, ez máshogy nem derült volna ki. Lehet, hogy mégis külföldi IP-t használ a net, bár ha így lenne, az okát nem érteném persze. Tárhely oldalon módosítottam az IP tiltást úgy, hogy csak az Egyesült Államokat tiltsa és minden mást engedélyezzen (eddig úgy volt, hogy csak Magyarországot engedélyezte és minden mást tiltott.)


Megpróbálod mégegyszer?


Ha továbbra sem jó, akkor a tárhelyszolgáltatónak írok, hogy vmi gebasz van :D

2022. okt. 21. 10:19
 15/20 anonim ***** válasza:
8/13 vagyok. Pc-ről most már megy, viszont telóról továbbra is 503. Iphone 13, iOS 16.0, safari. Nem értem miért nem megy.
2022. okt. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes. Eddig nem volt ilyen gond, pedig iphoneokkal, meg több telóval is direkt teszteltem. Komolyan nem értem. Köszi, hogy leírtad a pontos telefon típust, iOS verziót és böngészőtípust! Jelezni fogom a tárhelyszolgáltatónak.
2022. okt. 21. 10:30
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Köszi :) Amúgy, hogy az alapkérdésedre is válaszoljak: előttem már leírták, hogy a weblapra ráférne egy alapos ráncfelvarrás, ezt én is adom. Maga a termék nekem több szempontból sem jön be. Először is ez a nyomtatott műanyag nagyon gagyi hatást kelt nekem. Láttam, hogy át akarsz térni más anyagra, de én személy szerint akkor sem hordanám. Az nfc-nek nem a díszdobozban, hanem a karkötőben kéne lennie. A dobozt nem fogom magammal hordani, nagy valószínűséggel pár hét alatt elkallódik, kidobják, stb. Ellenben a karkötőben menő lenne. Ha igazán pro akarsz lenni, akkor fizetésre képes chipet raksz bele. Na akkor már elgondolkodnék rajta :D

Havernak egyszer csináltattam spotify listás kulcstartót. Nekem az jobban bejött, szépen fémre gravírozott spoti cucc volt, amit szintén telóval lehetett beolvasni.

Őszintén szólva én nem érzem úgy, hogy ebbe érdemes lenne komolyan időt, energiát és pénz beleölni. Ha meg tudod csinálni minőségibbre az egészet, akkor még talán okés lehet. Viszont a webshopod 1-2 termékkel szerintem halálra van ítélve, még a hirdetési költségeket sem biztos, hogy visszahozza. Én nem vagyok szakember, ez csak egy magánvélemény. 7ezerért nem vennék műanyag karkötőt az biztos. És kérlek ne vedd magadra, nem személyeskedni vagy beszólni akarok, csak a saját véleményemet írtam le.

2022. okt. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

17-es, köszi a hosszú választ! :)


Igen, a weblap átesne egy nagyobb átalakításon, ez amolyan "MVP" akart lenni, azaz a minimális piacra dobható termék (valahogy így fordítanánk magyarra).


Az NFC-s megoldás a karkötőben lenne végül, bár QR kódosban is gondolkodtam, mert az NFC-t sokan technikailag nem tudnák használni, mert kicsi chip kellene bele, azt meg sok telefonnak nehéz olvasni. Kamera viszont mindegyiken van.


A spotify-os kulcstartóról hallottam, anno az eredeti elképzelés az fémre gravírozott megoldás lett volna, csak annál is technikai akadályba ütköztem.


Az 1-2 termékes webshopon én is gondolkodtam, hogy az kevés. Ezért azt bővíteném több megoldásra is, mint pl fali dekoráció, kulcstartó, ruházati termékek, az anchor.hu-éknak bejött, igazából ők motiváltak ebben is, bár úgy látom, hogy mára már az sem akkora divat, de egy 127 milliós árbevételt realizáltak belőle 55 millió ft-os fb költés mellett, azért az nem rossz :D


Jó, hogy írtátok többen is, hogy 7 ezerért soknak tartjátok a műanyagot, ezek jó visszajelzések.


A fémre való visszatérésen elgondolkodom (ha már ígyis úgyis le kell cserélni a 3D nyomtatót egyéb technikai malőrök miatt). A fáról mi a véleményed? Van pl a bewooden.hu Az elég komoly kinézetre, minőségre, de náluk is sok termék van a palettán.


"És kérlek ne vedd magadra, nem személyeskedni vagy beszólni akarok, csak a saját véleményemet írtam le."


Dehogy veszem magamra, rohadt jó véleményt írtál. Így kell ezt. Köszi! :)

2022. okt. 21. 11:42
 19/20 anonim ***** válasza:
Idegesítő a villódzás az oldalon, semmi figyelemfelkeltő nincs benne.
2022. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"A hang hangsáv formáját felfűzom különböző méretű és színű korongokból, továbbá ezt az okostelefonját odaérintve NFC chip segítségével meg tudja hallgatni."

De mi itt a termék? Hajlandó ezért fizetni bárki? Te magad fizetnél ilyen hülyeségért másnak?

2022. nov. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!