Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kezdő vállalkozó vs munkaügyi...

Kezdő vállalkozó vs munkaügyi által fizetett minimálbér?

Figyelt kérdés
Van egy támogatás amit azok kapnak akik vállalkozásba kezdenek és van 3 hónap regisztrált munkanélküli idejük!van valaki aki megpályázta és megkapta?Csak mert az érdekelne hogy a minimálbért amit félévig kapok a kezembe adják? vagy csak a járulékokat fizetik utánam?
2010. szept. 29. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Még csak nem is hallottam ilyenről. Voltam én is kezdő vállalkozó 4 éve, de nem jár semmi extra, főleg nem az államtól (munkaügy), hiszen a vállalkozóid kiváltásával te felelsz saját magadért teljes mértékben.28L
2010. szept. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De van!Csak nem tudom hogy nekem fizetik-e a minimálbért vagy csak utánam fizetik a járulékot félévig!Borsod megyében van ilyen!Okt. 29-ig kell beadni a pályázatot!

Feltétele hogy 3 hónap regisztrált munkanélkülinek kell lenni!

Október 3án telik le a 3 hónap , a www.emrmk.hu-n kell letölteni a nyomtatványt kitölteni aztán csak akkor kiváltani a vállalkozóit ha már megvan a páylázat!

6hónapig támogatnak!4éve még nem biztos hogy volt!Tavaly az ismerősöm kapott ilyet félévig, csak azóta hiába keresem nem érem el!A könyvelőm is mondta hogy van iylen lehetőség...csak már egy hónapom van rá!

A kérdésem csak az hogy nekem átutalják a min.bért vagy csak a járulékom fizetik félévig!?

2010. szept. 29. 12:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Létezik, két éve vállalkozóvá válási támogatásnak hivták. Lehet olyat hogy a járulékaidat válallják át, fizut nem adnak, és lehet olyat hogy támogatást kérj az inditáshoz, ez utóbbival el kell számolni. De ugy tudom csak tartós munkanélkülieknél az hat hó bár borsod lehet hátrányos régio ezt most nem tudom
2010. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Holnap utána járok ennek jobban!

Állítólag (de csak állítólag) úgy van hogy a minimálbért megkapom de ebből a járulékokat nekem kell kifizetni az kb 50ezerFt tehát marad 19ezerFt Tehát pont nem elég most ez így nekem:(:( Na sebaj az élet sose volt egyszerű;)

2010. szept. 29. 19:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a járulékokat fizeti helyetted! De járj utána,én is csak egy hasonló helyzetben lévő munkatársnőmtől hallottam, hogy van ilyen

Tudod már, hogy mire vállalkoznál?

2010. szept. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Június végén végeztem el a szakmám, fodrász vagyok!Direkt megvártam a 3 hónapot,mivel nem alkalmaznak erre sehol fodrászokat,feketén meg nem szeretnék dolgozni ezért csak ez a vállalkozós dolog jöhet szóba!Tudtam erről a támogatásból,október elején lejár a 3hnp és szeretnék dolgozni!Nehéz:( Pláne hogy minden saját erőből megy:( de megoldom:)
2010. szept. 30. 20:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Hello! Figyu már? Megtudtál többet a dologról? Mert most ez engem is érdekelne, viszont én még nagyon az elején járok, még csak most szünt meg a munkaviszonyom, és most fogok bejelentkezni a munkaügyibe, de érdekelne ez a dolog, hogy ha 3 hónapot ott vagyok, addigra kitudnám dolgozni az üzleti tervem, és akkor ha adnak támogatást belekezdhetnénk a vállalkozásomba. Ha esetleg letudnád írni hogy neked hogy alakultak a dolgok, és miket tudtál meg, azt megköszönném. Üdv.
2010. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia utolsó!

Igen megtudtam és azóta elintéztem és így csinálom a vállalkozásom!Viszont az a baj hogy a határidő nov 15 a pályázat benyújtásához, és ezen kívül Borsod és Heves megye ahol létezik ez!Sajnos lekéstél róla!Bár biztos vagyok abban hogy lesz másféle támogatás ezután is!A munkaügyibe érdeklődj!sok sikert

2010. nov. 9. 19:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!