Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sos! Ha a férjem Bt, vagy KFT...

Sos! Ha a férjem Bt, vagy KFT akar alapítani nekem milyen előnyöm, illetve hátrányom származhat belőle?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 08:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak hátrányod származhat.


Ha nem jön össze neki, nagyon szegények lesztek

Ha meg sikerül. akkor otthagy egy fiatalabb nőért :)

2010. okt. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!És ha úgy kérdezem:külön élünk,2éve most akarja beadni a válópert ,és ez az indok?
2010. okt. 2. 09:42
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
he??? mi a franc közöd van a vállalkozásához, pláne válás után
2010. okt. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez volt az indok 2év különélés után ,hogy azért adja be a válópert,mert Bt,vagy Kft szeretne alapítani és ha még papíron együtt lennénk akkor nekem is felelnem kell a vagyonommal/ami nincs/vagy valami hasonló.Arra voltam kíváncsi valós -e ez az indok!
2010. okt. 2. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet benne valami. BT esetén teljes vagyonával felel. Ha házasok vagytok, abba esetleg beleszámíthat a közös vagyon is. Másik oldalról ha most nem váltok el, hanem mondjuk 2 év múlva, férjednek a vagyonmegosztásnál esetleg osztoznia kell veled a cég tulajdonrészén.
2010. okt. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
bt esetén a kültag a bevitt vagyonával a beltag a teljes saját vagyonával felel. ekkor a házastársi közös vagyon rá eső részével is.
2010. okt. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha Kft-t alapít akkor alapesetben csak a bevitt tőkével felel.
2010. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Nekem nincs vagyonom,most neki se igazán ,igen, sejtem azért most akar válni,és nem 2év múlva mert akkor nekem is kéne a cége után fizetni!
2010. okt. 2. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!