Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jó befektetési lehetőség...

Jó befektetési lehetőség Magyarországon egy ásványvíz palackozó üzem manapság?

Figyelt kérdés

Kész működő üzemek vannak eladók vidéken telephellyel, új üzemcsarnokkal,új gépsorral, új kiépített bevizsgált és minősített kúttal és némelyikénél még márkanév és állandó ügyfélkör is jár hozzá. 170 milliótól már kompletten lehet ilyen céget venni (ha nem alkuszik belőle az ember még lejjebb) és ha budapesti ingatlanárakból indulok ahol már egy felújítandó családi ház is 100 millió környékén van akkor egy ilyen üzem jó üzletnek tűnik.


Viszont negatívum amit látok, hogy sok van belőle eladó és a legtöbb csupán 200 millió Ft környékén mozog. 5 perc keresés után több mint 10 eladót találtam és ez csak az interneten. Akik árulják azoknak nem jött össze? Ha akkora kincs az ásványvíz akkor nem kéne, hogy kevesebb eladó üzem legyen? Vagy most érdemes venni amíg a túlkínálat miatt ilyen árakon van? Hosszútávra jó befektetésnek tűnik szerintetek?



2023. jan. 3. 09:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy egy jól profitáló vállalkozast, üzemet valaki el akarjon adni.

Az összes "2 meg 5 év alatt megtérülő" üzem, tüzép, stb.. hirdetés bebukott vállalkozásoké

2023. jan. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

#1 Igen, pl van egy 13 éve működő tüzép amit mindig feldob az internet 900 millió Ft-ért és tényleg lehetetlen, hogy megtérüljön belátható időn belül.


De ezek a palackozók kb. telekárban vannak és kiaknázatlanok, így nem igazán számít, hogy bebukott hacsak nem rossz a víz minősége. Egyiknél sincs kiépítve normálisan a brand ha van egyáltalán. Szomszédos országokban ezek az üzemek 800 millió Ft felett vannak (pl Csehországban), ezért is tettem fel a kérdést.

2023. jan. 3. 10:45
 3/21 anonim ***** válasza:
79%

lehet hogy lejárt az engedély, es majd csak akkor adják meg ujra, ha megfelelő ember kéri.

neked itt biztos nem terem babér

2023. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem jött be az illetőnek. Azért csarnokot, gépsort venni 170 millióért az egy dolog, de újraindítani, embereket felvenni stb nagyobb lóvé. Szóval beletolsz nem kis pénzt és idő mire beindul a dolog, ha egyáltalán beindul.
2023. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%
Olyan is van, hogy jól működő céget ad el valaki pl.azért, mert a tizenkettedik cége és nincs kedve foglalkozni vele vagy családi ok, vagy felmondott a könyvelő stb. és nem fér többet az életébe.
2023. jan. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%
#5: akkor azt megveszi a konkurrencia, kell jófogáson hirdetni
2023. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%
Van, aminek nincs konkurenciája, pl.rgy csomagolásmentes bolt, meg van, ahol nincs szüksége a konkurenciának egy 300 km-re lévő, más filozófia mentén felépített üzletre. Szerintem te csak így kívülről, laikusként próbálod elképzelni a dolgokat.
2023. jan. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%

#7: láttam közelről pár céget tönkremenni.

A kérdésben ásvanyvízüzemről van szó, nem faluvégi csomagolásmentes boltról.

Itt nincs filozófia, palackozas van, meg egy cimke, meg az is lehet, hogy ugyanaz a fuvaros viszi, aki a 300km-re levő üzemből. Amiben van potenciál, a Coca-Cola co. felvasárolja.

2023. jan. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%

"Ha akkora kincs az ásványvíz akkor nem kéne, hogy kevesebb eladó üzem legyen?"

Nem az a kérdés hogy mekkora kincs, hanem hogy mekkora a profit rajta. A hipermarketben az olcsóbb kategóriából mondjuk 90 ft 1,5 liter. Bruttó, kisker áron. Ebben benne van az áfa, a bolt üzemeltetésének költsége és profitja, a szállítás. Akkor szerinted mennyiért veszik a gyártótól?

2023. jan. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Hiába kerestem csak 1db eladó céget találtam 100 700 000Ft-ért, de annak csak 2023. február 2-ig van engedélye, a terület és épület bérleti joga meg 2030. decemberig érvényes.
2023. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!