Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ezt hogyan lehetne egyszerűen...

Ezt hogyan lehetne egyszerűen megoldani?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Édesapámmal elgondolkodtunk rajta hogy saját vállalkozást indítanánk,amennyiben minden feltètelnek megfelelünk.

Jelenleg ezt úgy gondoltuk hogy én munka mellett besegítenék neki mondjuk hétvégente vagy ahogy ráérek,és így az én nevemen lenne a vállalkozás is,mivel ha jól tudom kedvezményesebb így,ha munka mellett az én nevemen van(de ha nem akkor javítsatok ki!)

A kérdésem erre irányulna főként hogy ez így megoldható lenne e? Annyi hogy így szerintem édesapám dolgozna benne többet(a jelenlegi munkáját is otthagyná inkàbb emiatt azt mondta,hogy ő ezt főállásban tudja csinálni.) én csak egy úgymond besegítő személy lennék mellette ő pedig mint egy alkalmazott úgy lenne benne.

Szerintetek milyen lehetőségeink vannak így erre? Vagy ez a lehetőség is megvalósítható mindenfèle szempontból?

Segítséget köszönöm mindenkinek előre is! :)



2023. márc. 2. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudni az árbevételt.

De talán bt a megoldás.

Így van ha ba vagy jelentve más céghez mint ügyvezető nem kell fizetned a járulékokat magad után csak apukádat kell bejelentési.

2023. márc. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt csak társas vállalkozásban lehet legálisan vagy felveszed ev-ként apádat alkalmazottnak
2023. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Mindenképp egyéni vagy társas vállalkozási formánál szeretnénk maradni ha lehetséges.


Második: Igen így is gondoltuk ahogy a válaszod végén is írtad.


Köszönöm a segítségeteket,vàrom a további válaszokat is,de azért addig a biztonság kedvéért egyeztetek az egyik könyvelő ismerősünkkel is,ő ebben biztosan fog tudni nekünk segíteni! :)

2023. márc. 2. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A bt is társas vállalkozás amúgy, de azt nem feltétlenül ajánlom. Milyen tevékenység lenne? Milyen árbevétel? Milyen költségek? Ezekre minimum válaszolj és akkor lehet valami értelmesebb választ is adni talán.
2023. márc. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi a profil, milyen munkát végeznétek majd?
2023. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"én csak egy úgymond besegítő személy lennék mellette ő pedig mint egy alkalmazott úgy lenne benne"

Miért nem édesapád nevére csináljátok a vállalkozást eleve, ha már úgyis be lenne jelentve, mint alkalmazott?

2023. márc. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!