Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fotósként ilyen átverős...

Fotósként ilyen átverős helyzetben mit csináltok?

Figyelt kérdés

Kaptam egy hívást egy csávótól hogy esküvői fotózást szeretne megrendelni.


Mondja hogy ő csak megszervezi a párnak akinek lesz, több fotóst megnéztek de a pár engem szeretne.


Mondom rendben beszéljük meg akkor a dolgot. Erre közli hogy akkor átküldene egy dokumentumot amiben aláírom hogy amennyiben megegyezünk a párral akkor neki 15%-ot kifizetek miután a pár utalt nekem, mert összehozta nekem ezt az üzletet.


Amint aláírtam már adja is a kontaktokat.


Végülis igent mondtam, végigfotóztam az esküvőt, pénz is meglett, neki kifizettem 15%-ot.


Finoman azért rákérdeztem a párnál, hogy hol látták a referenciáimat?


Erre mondják hogy hát az én saját fotós oldalamon mutatta nekik a pasi meg még sok más fotós weboldalát is megnézték. De mondom akkor közvetlenül engem is hívhattak volna.


Erre azt mondták a pasi jelentkezett a felhívásukra mert hogy esküvői fotóst kerestek és mondta ő leszervez mindent.


Vélemény?



2023. máj. 7. 18:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
90%
Mi ebben az átverés szerinted, kedves kérdező?
2023. máj. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Az ilyennel semmit sem kezdenék, hanem közölném vele, hogy ha a pár velem akar fotóztatni akkor majd nálam jelentkezik!


Ne dőlj be a "közvetitgetőknek", inkább reklámozd magad, és szervezz akciókat, pl ha szólsz ismerősödnek is hogy hozzám hozza a képeit kidolgozásra, vagy engem kér fel fotózni akkor 30-30% kedvezményt kaptok, vagy kupont ami a következőből levásárolható! Stb.


Alkalmi ügyfelekből senki se tud megélni egyébként se csak a visszatérőkből!


Én is elvégeztem a fotóssulit egyébként...

2023. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Ja meg a másik, hogy életképtelen ügyféllel aki azt se tudja mit akar nem lehet mit kezdeni!


A következő húzása a csávónak lehet az lesz hogy 15%-al az áraid alá ajánl majd más fotósoknál, hogy leverje az áraitokat...

2023. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Legközelebb, közöld a közvetitőcskével, hogy ő fizet neked 15%-ot ha veled akar fotóztatni!


Igy nem te szabtad meg a saját áraidat, magyarul a farok csóválta a kutyát! Csak ennyi történt!


Képzeld el ugyanezt egy ékszerésszel...


Két lábbal fog kirúgni az ajtón!

2023. máj. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Egyébként az esküvői fotózás az egyik legigénytelenebb megbizás, mert lesz ott még vagy százezer másik a násznép között akik majd összevissza posztolgatnak mindent, aztán úgyis azt lájkolgatják majd, a párnak meg az örömanyának meg elég 10-15 papirkép és annyi...

Referenciának se valami jó...


Tipikusan olyan mint a zenésztársadalomban a "mulatós" stílus..

2023. máj. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ez a csávó egy jó ügynök, köss vele szerződést!
2023. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Művész legyél ne fotós, fotózni ma már mindenki tud,

de csak aki ért hozzá az tudja értékelni!


Gyűrűt / nyakláncot is lehet venni a kitekerős automatából,

az aliexpressről is meg az ötvöstől is!


A fotós attól fotós, hogy képes úgy és olyan képet késziteni, ahogyan más nem tud!

2023. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ilyen "átverős helyzetben", aszonygya... :D Hozott neked egy munkát, ami nem jutott volna el hozzád. Mi ebben az átverés?
2023. máj. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mennyibe kerül most egy ilyen esküvői fotózás és mit tartalmaz pontosan?
2023. máj. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Csomagok vannak, minden fotós (többnyire) egyéni csomagokat árul,

a minőséget és a kreativitást meg láthatod a referenciái között, vagy egyéni elképzeléseket is figyelembe vehetnek amennyiben számukra az megvalósítható. Ez sokmindentől függ...


Nem elég a milliós cucc, látni is kell, meg komponálni tudni, aztán lehet még ezen turbózni az utómunkával, de ha a nyersanyag is egy klp xar hát azon már a csoda sem segít!

2023. máj. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!