Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mennyit lehetne...

Szerintetek mennyit lehetne kérni "kezdőként" egy három napos konferencia/rendezvény fotózásáért?

Figyelt kérdés
Nem teljesen vagyok kezdő, mert munkahelyemen már lassan 4 éve sokszor fotózok rendezvényeken, de még sosem volt fizetős munkám. Most júniusra van egy felkérésem és ugyan nincs vállalkozásom, de fehéren (tehát nem feketén :D) valahogy meg tudják oldani, hogy kapjak érte pénzt is. Nyilván ebből lejön az adó stb, de nagyjából mennyit lehet elkérni három napért? Minden nap képleadás, elég pörgős, de egy helyszínen rendezett rendezvény, nagyjából napi 80-100 kép az elvárt. (előadók, életképek, közönség, stb) Sajnos nincs fotós ismerősöm, akitől megkérdezzem, túllőni sem akarom az árat, de irrálisan keveset mondani sem. Mi lehet a reális? Én úgy kalkuláltam, hogy ez napi kb. 12 óra munka alsóhangon, (szerkesztéssel együtt) óránként nagyjából 3-5000Ft-al számolva 108-180 ezer ft a három nap. Mennyire reális a kalkulálásom? Bár ez is tág intervallum. Egyéb "költségként" felmerül, hogy egy nap szabit ki kell vegyek, viszont utazni nem kell, szállás nem kell, mert közel van a helyszín.

2023. máj. 9. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én 250k-t mondanék de én telhetetlen vagyok
2023. máj. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Mivel nem vagy profi és nem viszel gondolom fénytechnikát és egyebeket csak magadat meg a gépet pár objektívvel így én a helyedben olyan 450-500 forint/leadott képre lőném be az árat.
2023. máj. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mivel nem tudsz számlázni, nem álmodozni irreális összegekről.
2023. máj. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez a leírtak szerint ilyen falunap forma rendezvénynek tűnik, vagy néptáncfesztiválnak vagy hasonlónak.

Addig van időd, váltsd ki az egyéni vállalkozóit és máris tudsz szerződést kötni a munkára. Azt követően pedig eldöntöd, hogy érdemes-e ezzel foglalkoznod, vagy szünetelteted a vállalkozást.

El tudom képzelni, hogy a vágyaid (180ezer) és az általuk fizetni szándékozott összeg (mondjuk 20ezer a 3 napra összesen, plusz ingyen kaja) nagyon távol áll egymástól. Ha valaki zsebből fizet, az persze más, de ha egy rendezvény költségvetéséből kell ezt kifizetni és te nem tudsz számlázni, akkor mégis szerinted hogyan tudnának olyan óriási összeget fizetni neked?

Valószínűleg azért téged hívtak, hogy megoldják olcsón és okosba', a hivatásos fotós valószínűleg nem fér bele a keretbe.

2023. máj. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3 nem irreális összegek, ha megnézel egy profi rendezvényfotóst, olcsó pénz. De egy tól ig határt húztam meg, a lesajnáláson kívül ha ötletet nem tudsz, elég ha csendben maradsz.


#4 nem falunap, valamilyen céges rendezvény, képzés hasonló ötvözetű. És azért engem hívtak, mert fotóztam már nekik egy rövidebb eseményt baráti alapon, ingyen. Volt olyan h egy 2-3 órás rendezvényre 100ezerért hívtak fotóst, utána ajánlottam fel a segítségem a kövi rendezvényre. Mivel egy jó barátom szervező ott, nyilván neki szólt a felajánlásom. Nekem jó gyakorlás volt, nekik olcsó. Egyébként a munkámmal elégedettek voltak. Bár ingyen a só is édes :D Most pedig hogy lesz egy hosszabb esemény, nem akarnak nyilván ingyen felkérni. De az árakkal tisztában vannak. Azért aki egy huszast akar adni 3 nap munkáért az sem normális.

2023. máj. 12. 10:03
 6/12 anonim ***** válasza:

"valamilyen céges rendezvény"

Azt kell megértened, hogy egy cégnek kötött elszámolása van, tehát sok pénzt nem fizetgethet ki csak úgy számla nélkül.

Most mondtad el, hogy előzőleg ingyen dolgoztál, szerintem most sem terveznek túlfizetni.

De ne legyen igazam, járj szerencsével.

2023. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérj egy ajánlatot a rendezvény szervezőjétől, hogy mennyit szán rá, mármint a fotózás részére. Vagy az ismerősöddel beszéld meg mit javasol mennyit kérjél és próbáljatok megegyezni.
2023. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez lesz, csak gondoltam felteszek egy kérdést ide is. Hátha jönnek jó ötletek. Nem tudom a számlázáshoz, rendezvényekhez, elszámoláshoz nem értek. Kösszenet a válaszokért.
2023. máj. 12. 17:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Elég határozott, karakán nőnek tűnsz, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy senki nem tudja magadnál jobban képviselni az érdekeidet azon a megbeszélésen.
2023. máj. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Örülök ha határozott nőnek tűnök, de férfi vagyok :D
2023. máj. 12. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!