Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek mennyit lehetne...

Szerintetek mennyit lehetne kérni "kezdőként" egy három napos konferencia/rendezvény fotózásáért?

Figyelt kérdés
Nem teljesen vagyok kezdő, mert munkahelyemen már lassan 4 éve sokszor fotózok rendezvényeken, de még sosem volt fizetős munkám. Most júniusra van egy felkérésem és ugyan nincs vállalkozásom, de fehéren (tehát nem feketén :D) valahogy meg tudják oldani, hogy kapjak érte pénzt is. Nyilván ebből lejön az adó stb, de nagyjából mennyit lehet elkérni három napért? Minden nap képleadás, elég pörgős, de egy helyszínen rendezett rendezvény, nagyjából napi 80-100 kép az elvárt. (előadók, életképek, közönség, stb) Sajnos nincs fotós ismerősöm, akitől megkérdezzem, túllőni sem akarom az árat, de irrálisan keveset mondani sem. Mi lehet a reális? Én úgy kalkuláltam, hogy ez napi kb. 12 óra munka alsóhangon, (szerkesztéssel együtt) óránként nagyjából 3-5000Ft-al számolva 108-180 ezer ft a három nap. Mennyire reális a kalkulálásom? Bár ez is tág intervallum. Egyéb "költségként" felmerül, hogy egy nap szabit ki kell vegyek, viszont utazni nem kell, szállás nem kell, mert közel van a helyszín.

2023. máj. 9. 18:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, a számlázáshoz, rendezvényekhez, elszámoláshoz nem értek."

Azt látjuk. Kezdve ott, hogy az ÁFA 27%, hacsak nem vagy alanyi mentes vállalkozó. Ha nem egy lakodalomba mész fotózni, ahol zsebből zsebbe fizetnek, hanem egy céges rendezvényre, ott minden szervezői kiadásról fillérre el kell számolniuk számlákkal. Természetesen lehet ott is, hogy valamelyik nagyfőnök zsebből fizet, de miért tenné, ha számlával leírhatja a cége költségként?

Azt tudom esetleg elképzelni, hogy valami eseti megbízási szerződéssel fogadnak fel arra a 3 napra. A kérdés, hogy számvitelileg ez olcsóbb-e nekik, mint az, ha felkérnek helyetted egy fotóst, aki számlaképes. Emiatt versenyhátrányban vagy. Majd kiderül.

2023. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kiegészítést. :)
2023. máj. 13. 01:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!