Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vajon mi lehet az a munka/váll...

Vajon mi lehet az a munka/vállalkozás amit minimális tőkéből fel lehet építeni?

Figyelt kérdés

Ha az ember ki szeretne szakadni a mókuskerékből, minek álljon neki amiből eygszer majd meg is tud élni? Amihez nem kellenek milliók a kezdéshez.

Van tapasztalatotok?



2023. júl. 14. 07:53
A kérdező szavazást indított:
Nekem sikerült.
Belebuktam.
Meg sem próbáltam kiszakadni.
11 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Bármiből lehet vállalkozást indítani, amihez értesz.


Az emberek többségének valójában nem is a tőke a problémája, hanem a hozzáértés.



(Persze, tudom, tőke nélkül nem lehet gyárat üzemeltetni, vagy tankhajóval szállítani, de lássuk be, valószínűleg itt sem csak a tőke hiányzik a sikerekhez :))

2023. júl. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Igen igazad lehet.

Nagyon nehéz megtalálni hogy az ember mihez is ért valójában.

Vagy lehet csak nem meri kipróbálni magát.

Jó lenne sikersztorikat hallani :)

Sajnos manapság hiába dolgozik az ember, van egy minimális szabadideje amit más elintéznivalókra kell fordítania, félretenni pedig csak alig tud.

Ebből jó lenne kiszakadni.

2023. júl. 14. 08:03
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

2: a hozzáértés és az ötlet mindig az igazi probléma.


Rengeteg emberrel találkozom, aki például hirtelen hozzájut egy nagyobb összeghez (mondjuk 50-60 millió forint egy örökölt ingatlan értékesítéséből egyáltalán nem ritka esemény manapság).


És mindegyiknek az a kérdése, hogy mihez kezdjen vele, mibe fektesse, milyen vállalkozást indítson.


Hiába van ott annyi pénz, amiből már tényleg rengeteg irányba el lehetne indulni, se az ötlet, se a tudás nincs meg.

2023. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Másrészt, itt vagyok pl én.


Van tudásom (hiszen alkalmazottként jól keresek, jól élek), a tudásom hasznosítása viszonylag egyszerűen átalakítható lenne vállalkozássá, és még tőkém is van bőven, hogy belevágjak, sőt, átvészeljem az első 1-1.5 évet, amíg beindul igazán az üzlet.



Nekem például az elhatározás és a bátorság hiányzik.

Én nem szeretnék munka után kajtatni, nem akarok azzal foglalkozni, hogy a szakma helyett könyveléssel, marketinggel foglalkozzak, hogy ajánlatokat írogassak, hogy egy-egy kevésbé pörgős időszakban próbáljak találni valamit, amivel addig is bevételhez jutok.


És nem szeretném azt a bizonytalanságot sem, ami a vállalkozó léttel jár, nem akarom felvállalni azt a kockázatot, hogy a legjobb tudással bíró, tőkeerős vállalkozók egy jó része is belebukik az első pár üzletébe (akár a későbbiekbe is).

2023. júl. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Szóval szerintem az első és legfontosabb, hogy meglegyen a bátorság és az elhatározás.


Az elhatározás pedig azzal a tudattal kell, hogy egy átlag vállalkozás első pár éve legtöbbször még nehezebb, mint amit te ma taposómalomnak hívsz (sok ismerősöm/barátom váltott vállalkozó létre, ma sokan messze jobban élnek, mint én, de az első pár év sokkal keményebb volt, mint amiben nekem valaha részem volt alkalmazottként).



Ha ez az elhatározás megvan, akkor a legtöbb reális üzletet egészen kicsi tőkével is el lehet kezdeni.


Van ismerős, aki egy szál táskányi szerszámmal kezdte a vállalkozását, mert nem volt pénze műhelyre nagy gépekre. Ma egy 10 fős műhelye van, de az elején bizony hétvégente, meg munka után járt el olyan szintű melókat végezni apró pénzért, amit a komoly helyek kiröhögtek, hogy jöjjön valami kis tőke, amit visszaforgat eszközökbe, és jöjjön az ügyfélkör.


Van ismerős több is, aki szellemi munkával keres ma sokat vállalkozóként, de az elején inkább hobbinak tűnt az egész, amíg be nem indult a vállalkozás, tette bele az időt és az energiát (persze a normál 8 órás munkája mellett), de örült, ha annyit vesz ki, amennyi a költségeit fedezi (és szellemi munkánál azért jellemzően nem olyan nagy a beruházási igény).

2023. júl. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Amihez magas szintu szakmai tudasod es kapcsolati halod van.


En pl a doktorim mellett felepitettem egy tanacsadoi profilt, altalaban kenyelmesen hoztam a KATA keretet minden evben (12M)). Amikor megszunt a KATA, cegge transzformaltam, es elkezdett szepen noni. Egy forintomba se kerult, az elso bevetelekbol allt ossze az alaptőke, honlap, stb. Az elso 4 honapban 10 millio felett volt a bevetel.


En mindekepp szabaduszva vagy EVkent tesztelnem a vizeket, es onnan epitkeznek.

2023. júl. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Pl. egy szoftverfejlesztő vállalkozás. Tudás kell hozzá, tőke alig. Elinduláshoz veszel egy jó laptopot, esetleg pár szoftverlicencet, de még az se muszáj, azt kész. Fél millió alatt megvan.
2023. júl. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Egy takarító vállalkozást tízezer forinttal el tudsz indítani.


Persze, amíg egyedül csinálod, az is mókuskerék. Csak másmilyen.

2023. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos kommentet!

Igen azt tudom hogy egy saját vállalkozás indításakor sincs az embernek szabadideje, de mégis a magam ura vagyok és nem minimálbérért csinálnám azt, amit ráadásul szeretek is és szívvel lélekkel csinálom. Ezzel a részével nincsen gond.

Gondolok például a dekorációs termékek készítésére. Bár még gyakorlatom nincs benne de rengeteg ötlet van a fejemben ezzel kapcsolatban.


Igen, takarítócégre is gondoltam már, egyébként imádok takarítani úgyhogy nem áll ez sem messze tőlem.

2023. júl. 14. 09:45
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

"Gondolok például a dekorációs termékek készítésére. Bár még gyakorlatom nincs benne de rengeteg ötlet van a fejemben ezzel kapcsolatban."


Ez a tipikus "boom or bust" ötlet.


Ha van egy olyan ötleted, ami kiemel a tömegből, akkor mostanában, az online kereskedelem, és a vámhatárok nélküli EU korában nagyon jó vállalkozást lehet indítani rá, sokszor komoly tőke sem kell, nem lehetetlen betörni a piacra.


Másrészt ha megnézed a piacot, akkor jelenleg is millió kisvállalkozás szolgálja ki az igényeket.


A kérdés tehát egyedül az, hogy megtalálod e azt az ötletet, amire felhúzva a vállalkozásod komoly bevételre tudsz szert tenni, vagy eltűnsz a sűlyesztőben a másik 200 olyan céggel, aki naponta indul ennek a piacnak a meghódítására.



Ha megvan a jó ötlet, akkor hajrá, de a 101. díszpárna varró vagy polcdísz cégként nem lesznek sikereid.


És persze ami fontos, hogy valójában senki nem tudja, hogy mi az az ötlet, ami berobban, hogy miért a rézfaxúbagoly ruhafogas lett a karácsonyi sláger a koponyányimonyók fali kulcstartó helyett.

2023. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!