Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vajon mi lehet az a munka/váll...

Vajon mi lehet az a munka/vállalkozás amit minimális tőkéből fel lehet építeni?

Figyelt kérdés

Ha az ember ki szeretne szakadni a mókuskerékből, minek álljon neki amiből eygszer majd meg is tud élni? Amihez nem kellenek milliók a kezdéshez.

Van tapasztalatotok?



2023. júl. 14. 07:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"Igen azt tudom hogy egy saját vállalkozás indításakor sincs az embernek szabadideje, de mégis a magam ura vagyok és nem minimálbérért csinálnám azt, amit ráadásul szeretek is és szívvel lélekkel csinálom."

Miért? Jelenleg ez a helyzet, tehát minimálbérért dolgozol?

2023. júl. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Senior Séf ***** válasza:
Kaszálás. Csak egy fúkasza kell hozzá.
2023. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

HA valami szolgaltatast nyujtasz akkor ahoz nem kell nagy befektetes. Takaritas, funyiras, festes, gipszkartonozas. Nem kell muhelyt fenntartani, Nem kell muhelyt fenntartanod, csak auto kell meg szerszamok.

Viszont ugyfelkort fel kel epiteni mert amikor megnyitod a vallalkozast akkor nem ozonlenek rogton az ugyfelek. Ha munka mellett csinalod pl a takaritast akkor dolgozhatsz ejjel-nappal, raadasul lesznek akik nem orulnek annak hogy csak hetvegen tudsz menni takaritani hozzajuk. Vagy pl lenne egy megrendeles hogy bekoltozes elott takarits ki mindent, ott nem tudod elhuzni hetekig hogy csak hetvegente mesz. Nekiallsz hetfon es csinalod ameddig kesz nem leszel mert jonnek a ponyvas autoval es hozzak a butorokat.

Ha felmondasz a munkahelyeden hogy matol vallalkozo vagy akkor kell tartalek penz mert ido mire jonnek a megrendelesek folyamatosan, hogy te abbol megelj. De ahogy irtam, munka mellett meg mas miatt nehez, a fonok nem biztos hogy elenged 1 hetre mert van egy surgos melo a vallalkozasodban.

2023. júl. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"egyébként imádok takarítani úgyhogy nem áll ez sem messze tőlem."

Teljesen más az, amikor heti egyszer 2-3 óra hosszában kitakarítod a saját lakásodat és teljesen más az, mikor idegenek lakásait takarítod minden nap, napi 8-10 órában, amit ugyan megfizetnek, ha megfizetnek, de soha nem jó, amit csinálsz, nem úgy csinálod, ahogy a nagysága elvárja és állandóan leordítják a fejedet. Mert ilyen is van.

2023. júl. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

11-es: Nem keresek rosszul, nem is megterhelő munkám van.

Egyáltalán nem élek rosszul, neves helyen is dolgozom, de mégsem annyira jó hogy mondjuk a következő 10 évben vehetnék egy saját házat.

Pláne hogy albérletben élek ami ugye tudjuk szintén nem olcsó.

Ha az ember nem olyan családba születik vagy épp nem örököl vagy nem akar csak azért szülni hogy pénz üsse a markát akkor nagyon leleményesnek kell lenni hogy mondjuk saját házat tudjon venni.


14-es: Igen tisztában vagyok vele, értem is amit mondasz. De a takarító nem cselédnek megy oda, nem kell lenézni. Olyan helyekre szabad csak járni ahol megbecsülik a munkáját.

Sosem dolgoztam sokáig olyan helyen ahol nem vettek emberszámba.

(Pedig 17 éves korom óta folyamatosan dolgozom.)

.Mindig jó munkaerőnek tartottak, de ahol nem becsültek meg onnan mindig mentem is tovább!

Nem kell egy takarítónak (vagy bárki másnak) sem elviselni a megaláztatást!🙏

2023. júl. 15. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!