Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van a fiatalok között vállalko...

Van a fiatalok között vállalkozó beállítottságú?

Figyelt kérdés
Én 20 éves vagyok, tanulok és ebben van vállalkozás- és vezetéstan, amit nagyon szeretek de az osztályom többi tagja utálja. Főleg azért szeretem mert - őszinte leszek - viszolygok a gondolattól hogy ne tőlem függjön hogy mennyi fizetést kapok.pl.: Ha állásokat választok nyári munkának, mindig a teljesítményesre csapok le stb. Ha tehetném minél fiatalabban összeszedni egy indulótőkét XY dolog/dolgokhoz és vállalkozásba kezdenék, az elméleti részét(marketing,tárgyalástechnika stb.) itthon hobbiból tanulom suli után, ötleteim vannak...megvan a beállítottságom. Ez normális dolog az én koromban hogy ilyenek érdekelnek vagy mások is vannak így vele, hogy nem csak az álmodozásig jutnak el hanem próbálnak tenni érte hogy a "maguk urai" legyenek?
2010. okt. 15. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen beállítottságú vagyok. Csak sajnos én idővel azt tapasztaltam, hogy ami a könyvekben le van írva, az nem működik a való életben. Illetve nem teljesen egészében úgy és azon a kis részen áll vagy bukik minden. A legtöbb tanárnak ill. könyvszerzőnek nincs sikeres vállalkozása, ezen azért érdemes elgondolkozni. Szóval szerintem jó ilyeneket olvasni, de nem szabad mindent komolyan venni belőlük.
2010. okt. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A mi vállalkozástanárunk egyben vállalkozó is,igaz csak kicsiben. Pontosan mikre gondolsz,amik szerinted nem úgy vannak az életben, mint a könyvekben?
2010. okt. 15. 14:38
 3/12 anonim ***** válasza:

Van igaz abban, amit az első válaszoló írt. Valóban érdekes, hogy a legtöbb tanárnak, könyvírónak nincs sikeres vállalkozása, mégis ők tanítják.

Attól, hogy valaki megtanulja pl a marketingmix elemeit, még nem biztos, hogy van érzéke, bátorsága, érzéke sikeres vállalkozást indítani.

Engem is érdekelnek az ilyesmik, ezt is tanulom, de tantárgy szinten egyáltalán nem kötnek le. Kiyosaki könyveket azért érdemes elolvasni. (legalább egy olyan ember írja le gondolatait aki először gyakorlatban mutatott vmit, és ezután tanít)


egy 19 éves vállalkozó

2010. okt. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Van bizony. Több munkatársamnak van saját vállalkozása a bejelentett állása mellett. Én is gondolkozom, hogy indítani kéne egyet. (mind 20-22 évesek vagyunk)

Iskolában ugyan nem tanulok ilyesmit, de ahol dolgozom, látom, hogy működnek a dolgok, rengeteget tanulok.

De egyébként is sok ismerősömnek, főleg akik informatikusok, van saját vállalkozása.

2010. okt. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök hogy nem csak én gondlkodom így. Tudjátok, körülöttem elég sokan csak úgy elvannak, hogy majd egyetem meg fősuli és utána munka vagy pedig semmi cél,elmennek valami gyárba robotolni vagy építkezésre(nem kényszerből,hanem mert nem érdekli őket h maguknak dolgozzanak.). Kezdtem úgy érezni magam, hogy valami nincs rendben velem.
2010. okt. 16. 11:03
 6/12 anonim ***** válasza:

Engem is érdekel az ilyesmi, de még várnék vele. Az én tanárom (aki közgáz, gazdaság és váll. ismereteket és informatikát tanít) meg ért a matekhoz is persze, neki is van egy sikeres vállalkozása. (Internetszolgáltató, meg résztulajdonos egy biztonságtechnikai cégnél) Más kérdés, hogy a hülyéje nem "él", inkább tanít. Én a vállalkozást választanám, nem a tanítást.

Aki vállalkozásba kezd, annak sok sikert!

2010. okt. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan gondolkozom, irtózom annak a gondolatártól, hogy ne tőlem függjön a fizetésem, és egy bármikor leváltható, elbocsájtható "munkaeszköz" legyek. Szerintem teljesen normális a gondolkodásmódod, vannak vezetőegyéniségek, és vannak "omega" emberek, akik beosztottként állják meg legjobban a helyüket. Ez így természetes.


L/17

2010. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én 19 évesen vágtam bele a vállalkozásomba, munkanélküli voltam sokáig. Volt egy jó ötletem, a kezdő tőkéért megdolgoztam és bele vágtam. Eltelt pár év, és ma már nincsenek filléres gondjaim, több tucat ember dolgozik nálam. Nem volt könnyű, az első év nehéz volt, de most már beérett a sok munka, szépen gyümölcsözik.


Én meg profitálok belőle!

24/F

2010. okt. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
17:20 válaszoló!!!Milyen vállalkozásba fogtál 20 évesen ami ilyen jól üzemel?????ad6nál pár tippet!Pont 20 éves vagyok csak lány!:)
2010. okt. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Helló!


17:20as vagyok!


Világ legegyszerűbb dolgába fogtam:) Nyitottam egy sörözőt, ne egy füstös kocsmát képzelj el, hanem egy igényes helyet.Sikerült jó árban egy teljesen berendezett helyiséget bérelni anno, és belevágtam. Kezdetben többnyire ismerősök voltak a vendégek, de folyamatosan bővült a vendégkör. A meglévő LCD tvhez, beszereztem még néhányat, és így többféle sport eseményt lehetett egyszerre figyelemmel követni, és ezzel egyenes arányban nőtt a forgalom is. Persze azóta ez a sörözőm megszűnt, és egy még igényesebb kávézónak alakítottuk át. Illetve mivel nekem bejött ez az üzlet, így fejlesztettem újabb kávézókkal és éttermekkel.Régen saját erőből, ma már hitelből fejlesztek. Nekem bejött a saját vállalkozás, nem olyan rég egy ismerősöm meghívására az egyik egyetemen megosztottam pár száz diákkal az én vállalkozásom történetét:)

2010. okt. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!