Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Műkörmös szalon nyitása?

Műkörmös szalon nyitása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az új törvények miatt, ha műkörmös szalont szeretnék nyitni, csak érettségivel tudok olyan képesítést szerezni, amivel ezt megtehetem.

Viszont nekem nincs, jelenleg nem releváns, hogy 2 évre beüljek az iskolába tanulni, viszont szeretnék ezzel foglalkozni.

A végzettségeim között van egy olyan, ami üzletvezetőit ad, igaz, vendéglátós irányban, de maga a vállalkozási része ugyanaz, mint amit mármelyik tanfolyamon megtanulunk.

Matematika része és az elméleti is rendben volt, tehát mindent tanultunk.

Tehát a kérdés: Ha elvégzem az alap körmös képzést, amivel csak munkavállaló lehetek, de van egy ilyen végzettségem, ami ugyan vendéglátásra van specializálódva(leginkább a neve miatt, Kávézói manager), így nyíthatok körmös szalont vagy erről tegyek le érettségi nélkül?



#vállalkozás #képzés #Műkörmös szalon
2023. aug. 11. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
34/2021. (VII. 26.) ITM rendeletben le van írva, hogy miket fogadnak el a vállalkozás alapításához. Ha ebben nincs benne, akkor nehézkes lesz.
2023. aug. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel foglalkozom. Ha ilyen 3napos tanúsítványra gondolsz az semmit nem ér. Nem vállalhatsz munkát vele és vállalkozást se indíthatsz. Emellett semmit nem tanulsz a szakmáról szó szerint mert 3 nap alatt nem lehet megtanitani az előkészítést, porcelán es akril zselés épitest, sablonozast, tipezést, dísziteseket, leszedést és csiszológép használatát alap szinten..


Ha a szakma kell amivel dolgozhatsz és vállalkozhatsz az a körömdizájner képzés. Kb 4honap és érettségi kell hozzá.

2023. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Nem, nem ilyen rövidre gondoltam. Szegeden élek, és itt az alfakapos műkörmös képzését néztem ki, remélhetőleg nem 3 napos, ha 300.000ft😅

Tehát ilyen képzésre gondoltam, illetve a meglévő üzletvezetőit adó manager képzésre.(BestMixer tanúsítvány)

2023. aug. 12. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!