Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Azt hiszem feltalaltam valamit...

Azt hiszem feltalaltam valamit. Ti hogy kezdenetek neki tervezni kezdenetek es ilyesmik vagy inkabb levedetni ?

Figyelt kérdés
Jaa es milyen szervezetekhez kell fordulni?
2023. aug. 27. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Ez attól függ mennyire piacképes amit feltaláltál, és mennyire tart ki ez hosszútávon az erre való kereslet.

Ha ez nincs kielemezve kipróbálva, addig frlesleges levédetni bármit is.


Első körben egy egy darabot érdemes legyártani/gyártatni készíteni, és ismerősök körében terjeszteni de függ ez attól hogy mi ez a termék kik használják mire, stb. Priviben irhatsz bővebben.

2023. aug. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalához kell fordulni. A honlapjukon tájékozódhatsz, hogy pontosan milyen kategóriába tartozik az, amit feltaláltál. (Legalább 5 fajta levédetés van attól függően, hogy milyen jellegű az újítás. Ha segítségre van szükséged az értelmezésben, írj nyugodtan.)


Ha önállóan el tudod kezdeni kidolgozni, és kicsi az esélye, hogy valaki épp most jut ugyanerre a következtetésre, akkor dolgozd ki, tervezd meg, hogy minél pontosabb terméket tudj levédetni. Ha külső segítség kell a tervezéshez, akkor mielőtt bármilyen céget bevonsz, tájékozódj a lehetőségeidről.

Szerintem nagyon szektor és jellegfüggő, hogy mit érdemes levédetni és mit nem. Én tervezői munkakörben dolgozom, és az egész szektorunkban a teljes piacon is nagyon ritka, hogy valakinek levédetett ötlete legyen. Nagyon specifikus dolgokat lehet csak levédetni (a mi munkánk során), ezért semmire nem mész vele, ha a konkurencia meg közben megcsinálja majdnem ugyanazt.

Ha (akár privátban) leírod, hogy milyen jellegű a találmányod, szívesen segítek, hogy merre indulj el.

2023. aug. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
hiszed vagy tudod?
2023. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

nagyon koszonom a valaszokat :)

#3as ,mivel nem probaltam ki es azt sem tudom mukodokepes dolog lenne-e, igy 100%ra nem tudom, mivel ha nem mukodokepes a gyakorlatban, csak az en agyambol pattant ki😂 es nem mukodik, akkor az csak egy semmi, bar a semmi is valami, na talan par ev mulva irok majd ide, hogy bejott a dolog es milliardos lettem😂

2023. aug. 27. 11:58
 5/8 anonim ***** válasza:
40%

Szóval csak álmodoztál kicsit:) Nincs ezzel baj, de ez így még a szinte semmi kategória.

Ki kell dolgozni az ötletet kicsit, aztán beszélni olyannal, aki ért is hozzá.

2023. aug. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező ilyen jellegű a kérdésed:


Tegnap este feltaláltam a teleportálást, ma reggel a WC-én ülve az önfenntartó űrvárosokat, reggeli közben meg az örök életet... Hol lehet levédetni és legyártatni valakivel?

2023. aug. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 attol, h nem irom ide ki valoszinuleg…attol nem ilyen baromsagokat es lehetetlen dolgot talaltam ki, m a teleportalas meg orok elet! Koszi azert a valaszt, mosolyogtam egyet legalabb😀
2023. aug. 31. 11:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Pár hónapja volt egy srác ő a levegővel hajtott generátor ötletét találta fel. Előtte meg a gázzal hajtott autót, de volt már a vízből veszi ki az oxigént, sőt tömör kerék feltaláló is...


A tied milyen feltalálás?

Tudom-tudom nem írod le, mert akkor más megcsinálja :)

2023. aug. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!