Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek én látom rosszul?...

Szerintetek én látom rosszul? Érdemes még próbálkozni?

Figyelt kérdés

(Hosszú lesz, előre is elnézést.)

Párom vállalkozásba kezdett kb 5-6 hónapja. Ez a vállalkozás az építőipar egy területén van, viszonylag sokféle tevékenységet lefed. Viszont mégsincs igény, ill. egyszerűen nem tud új ügyfeleket szerezni és néha úgy érzem nem is nagyon tesz ezügyben - mintha csak várná, hogy majd betoppannak, de ugyan honnan?

Szóval többet van itthon, mint amennyit dolgozik - ha átlagolni akarnám az elmúlt hónapokat, akkor 60-70% az itthon... ami munkát elvégzett, az abból származó pénzt el is viszi a műhely bérleti díja, rezsije, egy-egy újabb szerszám megvétele, könyvelő, vállalkozói...így gyakorlatilag majdnem nullára jön ki a bevétele.

Most gyakorlarilag az én fizumból (kicsivel több, mint 300e ft) meg egy kevés tartalékból élünk hárman, kisiskolás gyerekkel... de a tartalék (ami nem sok, 100-150e kb) fogy apránként és nem szeretném lenullázni, félve attól, hogy mi van, ha jön egy nagyobb betegség és én is kiesek a munkából, vagy valami extra kiadás és semmihez nem tudunk nyúlni.

Amikor belevágott, azt mondta, hogy össze kell húzni a nadrágszíjat, amivel nincs is gondom, de már nem tudom hova húzni. Ő kb. hülyének néz, ha az akciós terméket figyelem, de ha pl. kinőtte a gyerek az összes cipőjét, plusz suli kezdésre egy csomó tanszer kell, nem ad bele semmi pénzt, megbsem kérdezi, kell-e (ill. tizedjére kérem, ad, majd visszakéri valamire, azzal, hogy nincs kp-je).

Bosszant az is, hogy azzal jön, hogy adjunk időt, míg beindul a vállalkozás, meg hogy ez nem fix fizut ad, de én nem is azt várom, csak egy átlagot, amit beosztunk. Ha mondom neki, akkor lehurrog, legyint, vagy faképnél hagy, de boltba ugye alig megy, és én sem hitelre vásárolok, meg "majd beindul"-ra. Egy csomót veszekszünk is ez miatt.

Most is éppen még ő emelte fel a hangját, hogy csak cs.esztessem, úgyis már ott tart nemsokára, hogy feladja, én meg örülhetek, mert úgyis ezt akartam.

Nyilván nem akartam, de nem értem egyszerűen, hogy hol él? Meddig várjunk, miből éljünk, együnk (kb.), még ki tudja hány hónapon keresztül? Mi a csudát csinálnánk, ha tényleg elfogyna minden tartalék? A gyerek dolgait (pl. foglalkozások, ruházat) miből fizessük, vagy fosszuk meg mindentől, amikbe már belekezdett és szereti? Így is kevesebb dolgot tudunk neki megadni, mint korábban.

Szóval tényleg sajnálom, hogy nem jön be ez a vállalkozásosdi, de értelmetlennek látom így, illetve nagy felelőtlenségnek tovább folytatni, a fentiek tükrében. A hozzáállása is zavar. Szerintem sokkal jobb lenne elmenni alkalmazottnak (lenne is hová), és rendszeres fizetést kapnia, mint hónapról hónapra élni, aggódni és veszekedni.

Mit gondoltok? Mit tennétek a helyünkben?

(Légyszíves normális válaszokat írjatok.)


2023. szept. 6. 18:57
A kérdező szavazást indított:
Hagyja abba mielőbb és keressen fix fizetős állást
Folytassa és reménykedjen a csodában
Bele sem kellett volna kezdenie
13 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Abbahagynám még időben. Addig húztuk, míg csődbe mentünk. Minden pénzt elvitt az általad felsorolt fizetnivaló, a bevétel a végén 0 forint volt, a hitel is elment ezekre. Remélem feléri ésszel a párod, hogy nem tehet ki ennek titeket.
2023. szept. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos nem elég felkészült a párod a vállalkozáshoz.

Ugyanakkor tudom, min megy keresztül.

Én is voltam így anno, meg is szívtam. Aztán idővel megtanultam, hogyan kell vállalkozni.

Sztem először ne a feladásban gondolkodjatok, hanem kezdjetek el rendesen foglalkozni a céggel!


Csináljátok meg rendesen az üzleti tervet. Csináljátok piackutatast. Merjetek fel a konkurenciát. Legyen értékesítési stratégia. Legyenek a termékek tökéletesítve.

Ha ezzel készen vagytok, csak végre kell hajtani.

2023. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, pontosan ezek a félelmeim... Már attól görcsbe rándul a gyomrom, hogy meglátom, amikor hazaérek, hogy megint itthon van és ez nem normális dolog... Az a baj, hogy kényszeríteni nem tudom, és borzasztóan makacs. Férfi egó... és rám haragszik...

Azt megértem, hogy ez a vágya, nekem is vannak, de nem ész nélkül, gyerekkel.

Nagyon remélem én is, hogy irtó gyorsan vált...

2023. szept. 6. 21:32
 4/10 A kérdező kommentje:

#2 köszi, igen, ezt mondtam én is az elején, de ő valahogy erre képtelen. Csinált szórólapot (200 kb), szétdobta amerre járt, van egy honlapja, meg kirakta face-en. Ennyi a többit gondolta, majd a meglevő ügyfelek egymásnak adják a nevét, de nem ez történt. Azt mondja, bárki potenciális ügyfél, de ennyi, senki nem jelentkezik. Attól meg, hogy otthon van és telefonon játszik, meg sorozatot néz, megintcsak nem lesz senki.

A múlt héten én találtam egy hirdetési lehetőséget, annyit megtett, hogy utána kérdezett: kb 100e lenne, hogy ittlakunk.hu oldalon kirakják egy hónapra (azt hiszem), bannerek formájában. Hát most ebbe úgy érzem nincs értelme beleölni megint a sok pénzt, ha nincs mellette bevétel, inkább annak való, aki már legalább egy kicsit beindult.

2023. szept. 6. 21:44
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Recesszió van haver. Mit gondolt az mit jelent? Nem azt, hogy ömleni fognak a vásárok a pénzükkel...
2023. szept. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Általában azt mondják, hogy az első év a kapcsolatszerzésről és az eszközbeszerzésekről szól. A második év a piacra való beilleszkedés. Harmadik évben már kezd ismertté válni és talán a negyedik évtől termel már tiszta profitot a vállalkozás.
2023. szept. 7. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Az hagyjan hogy recesszio van, de pont az epitoipar az amit ez a legjobban erint. Az emberek nem epitkeznek, de meg az allam is egy csomot elhalasztott vagy torolt.

Tehat a legrosszabb idopontban vagytok. Siman lehet hogy ez egy jo otlet csak rossz idoben. Talan jovore beindul a gazdasag es az epitoipar.


Esetleg erdemes lenne megfontolni a vallalkozas szunetelteteset es addig melozni rendes allasban es akkor folytatni amikor beindul az orszag.

2023. szept. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xswerdy ***** válasza:

Ha a párod álma a saját vállalkozás, akkor egy megoldás lehet ezt nem teljesen feladni, hanem egy főállás mellett esténkét/hétvégén csinálni.


A többség azért nem úgy válik alkalmazottból vállalkozóvá, hogy feladja a főállását, és amíg be nem indul a vállalkozás, addig csak a normál munkaidő 30%-ában dolgozik. Hanem bizony elindítja párhuzamosan, és az átmeneti időszakban 130%-on pörög.

2023. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Évek kellenek mire az építőipar újra felpörög. Addig el kell menni alkalmazottnak lehetőleg nyugatra, mert ott háromszorosát keresi.
2023. szept. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk még a kerítés felújításnál is majdnem 1 évnyi várakozási időt mondanak és ez csak a felmérésre való várakozás, eddig 2 csapat jött csak felmérni a munkát.


Az egyik becsengetős ukrán-román c**gány banda volt, tehát nem mi hívtuk, kocsival járták a környéket és ahol láttak valami javítandót csengettek. 2,5 millás ajánlatot kaptunk, de elutasítottuk, erre 20e-et követeltek felmérés gyanánt, a rendőrség említésére eliszkoltak.


A másik ürge azt mondta rutinmunka 1, max. 2 nap, nem lesz drága, faterom meg elújságolta neki, hogy eddig 2,5mFt volt a legolcsóbb ajánlat, erre ez rávágta, hogy 2,4mFt.


Tényleg belefért 1 napba, vettem 240db kerítéslécet 1200Ft/db (288eFt) + fizettem festékre 31e-et + 1 segítőnek 10e-et 6 óra festésért +piája és cigije kb. +5e = 334eFt

2023. szept. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!