Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nyithatok-e egyéni vállalkozás...

Nyithatok-e egyéni vállalkozást terhesen?

Figyelt kérdés
Megszűnt a munkahelyem, de kiderült, hogy babát várok. 2 éven belüli 365 biztosított naphoz közel 80 napom hiányzik. Ha szülés előtt mondjuk 3 hónappal kiváltom az egyéni vállalkozóit akkor a szülés idején biztosított leszek és jogosult csedre és gyedre is. Gondolatban. De gyakorlatban ez megvalósítható-e vagy megéri-e egyáltalán? Az adó díjával számolok havonta ezzel tisztában vagyok, de ha nem vagyok biztosított semmire nem leszek jogosult..

febr. 3. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

Azok az emberek, akik megfelelő kategóriát se igen találják meg a kérdéseik kiírásához... Nos nem javasolnám számodra a saját vállalkozást.


De segítek:

Üzlet és pénzügyek

azon belül:

Saját vállalkozás.


Emellett javaslom: ugorj be NAV-hoz ügyfélfogadásra.

Mindig részletesen tájékoztatnak és minden kérdésedre választ adnak, akkor is, ha csak van valami ötleted s abban informálódsz.


Időd van, tegyél a dolgokért, ahogy az igazi vállalkozók teszik azt.


Ez a tetted jelenleg annyit árul el, hogy nem igen vagy talpraesett. A vállalkozáshoz pedig egyik alapkő ez a tényező.


Rengetegen vállalkoznak és csődölnek be, pont ezért, mert nem rátermettek. S nem is mindenkinek való.


Egy kis plusz infó:


Jelenleg több nagyobb vállalkozás cég is vakarja a fejét, akik évekig, évtizedekig simán működtek.


Ugyanis az emberek anyagi helyzete miatt sokan fontolóra veszik mit vesznek meg vagy sem, mire adnak ki vagy sem.

(persze, ha valamit nagyon akarnak a hitelbe is bele mennek stb, de gondolom nem olyan termékeket kínálnál, azokhoz amúgy is sok tőke kell)


Még a használt árúk vásárlása is esik.


No meg az se mindegy, hogy mibe szeretnél belefogni.

Piackutatás, konkurencia, miben lennél más és jobb te magad vagy/és termékeid. Vevőpszichológia, marketing megy-e? Stb.


Lehetne még solorlni.


A 4 fal közé lebabázott anyukák mániája ez az "otthon leszek, akkor vállalkozok" gondolat.


Rövid gondolat: ha tényleg vállalkozó személyisége lenne ezen személyeknek, már régóta a saját vállalkozásukkal foglalkoznának, megalapozva karrierjüket, jövőjüket s a gyermekükre is előre terveznek.


S ne feledjük, hogy egy megszületett gyermek (főleg, ha első) kihívást jelent, no és számtalan kialvatlan éjszakát, odafigyelést törődést, hiszen el kell látni a kicsikét.


A vállalkozás felépítésében pedig szintén az első 1-3év az első nehézségi időszak. Emellett a felelősség is a tiéd. Anyagi részektől egészen a papirozásig.


Fontold meg jól, gondold át.

(Nem egy család sodorta magát mégtöbb anyagi kellemetlenségbe s azzal együtt megtörtebb pszichés állapotba.)


Vannak home-office munkák, lehet jobban járnál egy hasonlót megcélozva, ahol tényleg csak a munkakörrel kell foglalkoznod, nem pedig az egész vállalkozás menedzselésével zöldfülüként vergődni.


Sok sikert, ám mégtöbb megfontolást, átgondolást kívánok!

febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves első Válaszoló!


Lehet, hogy én nem találtam a megfelelő kategóriát, de te nem találod az értő olvasási készséged. Szerintem te rosszabban jártál. Nem akarok vállalkozást vezetni, a kérdésem nem erre irányult.

febr. 3. 14:12
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem javasolnám, hogy a biztosításod megszakadjon. Inkább mostantól lennék ev, mégpedig választanám az átalányos ev típust, és csak járulékot fizetnék a garantált bérminimum után. Így jár minden ellátás.
febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!