Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Az üzleti életben pszichopatáv...

Az üzleti életben pszichopatává kell változnod?

Figyelt kérdés

Azoka cégtulajdonosokkal akikkel eddig beszéltem az a benyomást keltették, hogy nagyon durva agresszió van bennük és ha nem kapják meg amit akarnak nagyon dühösek tudnak lenni, kitudja meddig képesek elmenni.


Ezt az üzleti élet váltja ki vagy eleve csak olyanok vágnak bele ilyesmibe akik ilyen vonásokkal rendelkeznek? És az átlag embert nem vonzza mert nem tölti fel sem lelkileg sem sehogysem?


febr. 6. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, de sajnos, aki nem elég intelligens, annál a folyamatos terhelés súlyos személyiségváltozást okozhat.
febr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Úgy tudom az üzleti életben nem kell pszichopatává változnod.
febr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem kell, de ha ez minden vágyad, hát én nem tartalak vissza.
febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

“ Nem kell, de sajnos, aki nem elég intelligens, annál a folyamatos terhelés súlyos személyiségváltozást okozhat.”


Hm, kifejtenéd az emögötti logikát?


A terhelés alól senki sem menekül, ahogy a stressz elől sem, a pszichopatákat kivéve, akik egyáltalán nem stresszelnek, inkább mint egy gép, mesterséges intelligencia végzik a dolguk és mindig ugyanúgy érzik maguk, vagyis sehogy.


Intelligens ember is lehet rendkívül stresszes, a stressz meg korlátozza a kognitív készségeid, tehát rosszabb döntéseket hozol miatta. Tehát az ok-okozati viszony éppen hogy fordítva van.

febr. 6. 14:44
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Az adórendszer váltja ki meg a bizonytalanság és a gyenge jog!

Te se díjjaznád hogy a legjobb tudásod ellenére is a megélhetésed egy orosz rulett... Vagy van bevétel vagy nincs! Munka az van mindíg!

febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

A vállalatvezetők nem feltétlenül pszichopaták, sőt, inkább "sima" nárcisztikusok.

Ráadásul azokon a szinteken akkora pénzek repkednek, hogy a lelkiismeretük elhallgat, vagyis jobban mondva a pénzzel kiváltják a lelkiismeretet.

Több milliókról, sőt, milliárdokról beszélünk.

Ehhez nem kell pszichopatának lenni, ugyanis az ember (teremtmény) olyan, hogy önző, hatalomittas, és uralkodni akar. A pszichopaták is, csak ők durvábban csinálják.

Nézz kicsit körül a munkahelyeden például. Aki eddig ugyanabban a pozícióban dolgozott, mint te, az amint feljebb került, fölényeskedő lett, arrogáns stb.

Nem véletlenül alakult ki az a mondás, hogy "adj hatalmat valaki kezébe, és meglátod milyen ember valójában".

Ehhez nem kell pszichopatának lenni. Pénz! Ez a kulcsszó. Ha tetszik, ha nem.

febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

“Nézz kicsit körül a munkahelyeden például. Aki eddig ugyanabban a pozícióban dolgozott, mint te, az amint feljebb került, fölényeskedő lett, arrogáns stb.


Egyébként ez kicsiben én is megtapsztaltam és lehet valóban nincs más út. Hiszen amikor például újoncot vettünk fel akkor mind tepert nagyon a pozíciómért, igyekezett kitúrni , lejáratni engem stb. Na ilyenkor ha hagyod magad akkor munkanélkülivé válhatsz, tehát valóban az egyetlen módja az erőből való visszavágás , ugyanazzal a módszerrel való válaszolás.

Természetesen itt az okosok most megokoskodják, hogy ha olyan hatalmas über mega tudásod van akkor úgysem fognak tudni kitúrni vagy felvesznek bárhová 0,0001 mp alatt. De ez természetesen úgy 1-2 %-ra igaz, a többség keményen versenyez a megélhetésért.


Csupán annyit vettem észre, hogy az üzleti életben teljesen fel kall adnod emberséged, míg egy betöltött állásban csak részben, amikor veszély van.

febr. 7. 10:47
 8/9 anonim válasza:

"Csupán annyit vettem észre, hogy az üzleti életben teljesen fel kall adnod emberséged, míg egy betöltött állásban csak részben, amikor veszély van."


Igen, de ettől még nem lesz feltétlenül pszichopata valaki, ezt bármennyire is nehéz elfogadni. Csak ott előny a pszichopátia.

febr. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hintalow ***** válasza:
Nem feltétlenül, èn pèldául az üzleti èletbe törtènő belèpèsemkor egy Freightliner WFT-8664T tipusú vontatóvá váltam, ès azóta mind az üzletben mind az álcák elleni harcban kiemelkedő sikereket èrtem el ☝️
febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!