Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ilyen céget alapítani fiatalon...

Ilyen céget alapítani fiatalon, pénzügyesként?

Figyelt kérdés

3 éve diplomáztam, gazdasági diplomával, azóta egy nagy multinál dolgozom pénzügyi területen főállásban. Egyetem alatt is végig multiknál irodában dolgoztam.

Nagyon fiatal koromtól imádok takarítani, tisztítószerek után nézni, ilyesmik, szinte már a hobbim, mindenki tudja is körülöttem (család, barátok).

Arra gondoltam, hogy létrehoznék egy takarító szolgáltatásokat nyújtó (esetleg később mosási szolgáltatásokat is) céget. Takarítás kiszervezése lenne a fő tevékenység, lennének takarító alkalmazottaim akiket magánházakhoz, irodákhoz, épületekhez küldenék takarítani, én irányítanám a folyamatokat, kapcsolatot tartanék, szervezném a munkát, beszerezném az eszközöket, stb. Tehát én lennék a tulaj és egyben vinném a hátamon az egész céget.

Ügyes vagyok a mostani munkámban és folyamatosan lépkedek felfele, de egyszerűen nem tesz engem ez boldoggá. Szeretnék valami sajátot létrehozni, valami olyat ami a hobbim is egyben és boldoggá tesz.

Félek is, hogy a környezetem mit reagálna erre.

Pár millióval számolok az elindításhoz, a tőkém megvan, mivel sajnos pár éve örököltem nagyobb összeget és az félre van rakva, nem nyúltam hozzá.

Egy alap képzéses diplomám van, most csinálom a mestert szintén gazdasági témában. Kell valamilyen plusz végzettség ehhez amit szeretnék? Nem annyira találtam semmi infót ezzel kapcsolatban.

Mi a véleményetek a tervemről? Megvalósítható? Illetve ha valaki tud arról valamit hogy hogyan lehetne ennek nekiindulni, akár tapasztalatból vagy bármi, szívesen fogadom:)



febr. 17. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Megvalósítható, én is gondolkoztam ezen, egyesedül rémálom lesz megfelelő minőségű és árú munkaerőt találni, aki aztán hiperszuper munkát végez olcsó piaci árakon.
febr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is az az egyetlen igazi nagy félelmem....
febr. 17. 12:55
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne magadból indulj ki, hogy te szeretsz takarítani, hanem azt képzeld el, hogy milyen emberek fogják elvállalni a takarítást, mint munkát a cégednél!

Igen, főleg képzetlen, műveletlen, alsóbb néprétegekből származó emberek.

A kérdés, hogy akarsz-e és tudsz-e ezekkel az emberekkel hatékonyan kommunikálni a munka elvégzése érdekében?

febr. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyiért fogja Marika néni megvenni a cégedtől a takarítást?


Mennyit fizetsz Julika néninek a munkájáért bruttóban?

febr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Tehát én lennék a tulaj és egyben vinném a hátamon az egész céget."

Javaslat: először helyezkedj el egy ilyen takarító cégnél a saját területeden, szerezz ott 3-4 éves tapasztalatot! Ott át fogod látni az egészet egyben és ki tudod magadnak kalkulálni, hogy az akkor rendelkezésedre álló tőkével, erőforrásokkal létre tudod-e hozni a saját cégedet.

febr. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!