Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy saját kisvállalkozás...

Egy saját kisvállalkozás elején kb. mennyi adót kell fizetni?

Figyelt kérdés

Ékszereket szeretnék eladni, online. Még nem tartok ott, hogy könyvelővel beszéljek erről, csak ötlet szinten van meg a fejemben egy ideje. Nagyon sokat utána olvastam és elég bonyolultnak tűnik az adózás egyéni vállalkozóként, de azért lenne fontos, hogy eleinte kb. mennyi adót kellene fizetnem, hogy eldöntsem, egyáltalán megéri-e belevágnom és, hogy milyen áron kellene árulnom, hogy nyereségem legyen.


Köszi előre is a hasznos válaszokat.



márc. 23. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
39%
attól függ
márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ezzel sokat segítettél.
márc. 23. 17:04
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Mennyit szeretnél tesó?
márc. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Ezt így nem lehet megválaszolni, hisz többek között az általad választott adózási formától függ.


Pl. ilyenektől: Kata, szja, átalányadó, főállású vagy mellékállású vállalkozó stb.

márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
márc. 23. 18:11
 6/8 anonim válasza:
73%
szia, ha jól értem webshopot szeretnél indítani. Mivel magánszemélyeknek fogsz számlázni, ők fognak tőled vásárolni feltehetően, akkor neked a Kata elég, főleg ha még most indulsz és nincs akkora bevételed. Mivel magánszemélyeknek számlázol, akkor Katával indulhatsz, és akkor havi 50.000 Ft. A könyvelő kb 5000 Ft/ hó katásoknak általában. Lesz még egy iparűzési adó, nem tudom hogy ebben történt-e valami változás a katásoknál, de szerintem évi 50.000 Ft-tal azt is letudod. Kamarai tagság 5000 ft/ év. Akkor kell majd váltani valami másra, ha a havi 1,5 milliót eléred, mert ezzel kimaxolod a Katát. Illetve, ha cégeknek számláznál.
márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
webshop esetén kezdőként pont, hogy nagyon jó helyzetben vagy adózás szempontjából egyáltalán nem bonyolult. A könyvelő bejelent egyéni vállalkozóként, elintézi a kezdeti adminisztrációt. Ezt követően majd kapsz tőle egy számlaszámot, ahová minden hónapban elutalod a havi 50.000 Ft-ot. Regisztrálsz valamilyen online számlázó rendszerbe, billingo, szamlazz.hu pl, hozzáadod a könyvelődet, és ő elintéz minden adminisztrációt ezzel kapcsolatosan. Az átalányadó sem túl bonyolult, én katásból lettem az. Annyi, hogy ott már azért bőven lekapják a bevételed kb 30%-át. Viszont amíg el nem éred a 2 millás jövedelmet, addig legalább nem kell SZJA-t fizetni. Én is lennék szívesen katás, webshopot indítok én is hamarosan, csak hát az eredeti vállalkozásom miatt, ami azért biztonságosabb, mert fix havi bevételem van belőle, cégeknek is számlázok.
márc. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ezeket amiket leírtam, csak akkor érvényesek, ha főállású egyéni vállalkozó vagy. [link]
márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!