Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy lehetne kijátszani ezt...

Hogy lehetne kijátszani ezt akötelező MPL szállításos dolgot?

Figyelt kérdés
Webshopom van, így kötelező. De én CSAK GLS-sel akarok szállítani, ahogy eddig. Nem lehet ezt valahogy kijátszani? Az MPL egy rakat kaki, ráadásul drága, sokat bukok rajta.
ápr. 13. 17:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Nincs nekem időm bevinni a csomagokat a postára, messze van a posta, és mindig 1-2 óra asorbanállás.. de nem jönnek ki, mert ahhoz meg kevés a csomagom. Vagy ha kijönnek, akkor az X ezerforint, de azt a vevővel nem fizettethetem. mert ugye nem lehet rárakni a száll.díjra egyéb terheket. Se csomagolási költséget, dobozdíjat, semmit.. pedig a GLS díjára rászámoltam a dobozt. Akkor nyeljem be az MPL miatt? Havi több százezer forint. Külön feltűntetni meg nem akarom, mert a vevők nem tolerálják jól, ha még egy külön díj van. Nem emelhetem fel az MPL árát, mert azt is megszabták ugye hogy mennyi lehet, és nem kereshetek rajta. de a GLS-es áraimjelenleg magasabbak, mint az MPl-es.. szóval ha kirakom az MPL-t, akkor azt fogják választani sokan a pénz miatt, és azt nem akarom. Ha a GLS árát emiatt csökkentem és alámegyek, azzal megintcsak én vukok még többet. Azt sem írhatom, ki, hogy az MPL szállítás mondjuk 15nap, a GLS meg 2.. emrthogy kötelező azonos feltételeket biztosítanunk. Azt sem csinálhatom, hogy csak házhozszállításvan, és nem választhatnak céget, hanem majd én kviválasztom,mert ugyebár ez is tilos. De akkor most menjek tönkre miattuk? Vagy mit csináljak? Nagyon dühít..
ápr. 13. 17:30
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs a sok elírásért..
ápr. 13. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Inkább ne igyál ma többet...
ápr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Mar miert lenne a fosta kotelezo?
ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Nem kötelező, de kötelező opció. A kérdező meg nem ért az üzlethez.


Meg kell emelni a termék alapárát annyival, hogy MPL-lel se legyen veszteséges az értékesítés és kész. Pont az ilyen trükközés ellen találták ki ezt az egész kötelező MPL opciót úgy ahogy van.

ápr. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem szeretném tovább emelni a termékek árát, így is sok volt az áremelés mostanság, és a vásárlóknak már ígyis a lélektani határán táncolunk... igyekszem emberséges maradni, mert - bár manapság ritka - engem nem kizárólag a pénz hajt, nem akarok lehúzni mindenkit, én tényleg szeretem azt, amivel foglalkozok, egyfajta szerelem-projkekt.

Ráadásul mivel párszázas temékeket árulunk, arra nem számolhatom rá a postának a 4000 forintos kiszállási díját, meg még a 2000 forint szállítását, meg az 500 forint csomagolóanyagot és egebeket. A GLS csomagolóanyagostul mindenestül 2000 forint max.

De nem csak a pénz az, ami miatt nem akarom az MPL-t. Ahogy írtam, nem tudok postára járkálni a csomagokkal. Egy posta van nálunk, kb. fél óra oda jutnom, plusz átlag másfél óra a várakozás.. a dolgozók felénkelég nyomorultak, mindig elcsesznek valamit, vagy 2 hét, mire odaér a csomag a szerencsétlenkedés miatt, és a vevő nyilván nálam reklamál, mert őt nem érdekli, hogy a posta cseszte-e el, őt az érdekli, hogy 2 napon belül megkapja, amit rendel.

Szóval a krédés még mindigáll, hogyan lehetne elérni a jogszabályoknak megfelelően, hogy az emberek ne akarják az MPL-t választani, ha már muszáj kiraknom..

ápr. 14. 12:34
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Ezt a volt kollégám jelenleg egy "független" extra díjjal oldotta meg.

Az ÁSZF-be beleírták (ügyvéddel, könyvelővel, adótanácsadóval, apjaf*szával elemeztetve az új szabályozások szövegeit, hogy hogyan lehessen legális), hogy szállítási módtól függően egyéb díjak merülhetnek fel, melyek a fizetéskor/számlázáskor kerülnek feltüntetésre.


És konkrétan (persze ez webshop rendszer függvénye, hogy lehet-e), mikor az illető a szállítási mód kiválasztásánál a postára nyom, akkor a 10.000 forint alatti termékeknek megnő az ára 15.000-rel, ha pedig 10.000 feletti az alapár, akkor megduplázódik.

A számlán ez valami "adminisztrációs díj" vagy valami hasonló néven szerepel.


Persze ha visszakattint másik szállítási módra, akkor a termék ára is visszaugrik eredetire.

Ezzel elkerülve a "csak a számlázásnál derül ki az extra díj" féle civakodást.

ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!