Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Meddig várnátok egy vállalkozá...

Meddig várnátok egy vállalkozással, hogy az gazdaságos legyen?

Figyelt kérdés

Adott egy takarító vállalkozás. Két 8 órás ember bérrel, járulékkal mindennel együtt nem termeli ki a költségeket. Több munkát nem bírnak, új embert nem tudok felvenni, pedig megbízás lenne.

Mit tennétek ebben a helyzetben?


máj. 22. 14:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
70%
Ha több munkát nem bírnak, és feltételezve, hogy hatékonyan dolgoznak, akkor abból kell kiindulnom, hogy az árazás túl alacsony. Ha új embert vennél fel, akkor azzal sem lennél beljebb. Mert tegyük fel, hogy ők is egyből 100%-os kiterheltséggel dolgoznának (ami azért ritka), akkor sem lennél a pénzednél, mert az árazással van a gond. Tehát vagy túl sokat adsz nekik, vagy túl alacsonyan áraztad be a szolgáltatást.
máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
28%
Hát így eddig se kellett volna várni.
máj. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%
Emelném az árat, hiszen ha megbízás van, munkaerő full-on, mégis veszteséges, akkor alacsony az ár.
máj. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
70%

Nincs mire várni.


Be kell zárni a vállalkozást, hisz alkalmatlan vagy annak vezetésére.

máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%

Munkahelyen a takarítónő leparkolja a kocsiját a WC-nél, majd leül a lépcsőre netezni, 3-4 órával később is ott ücsörög...


Biztos vagy benne, hogy a te alkalmazottaid normálisan ledolgozzák az időt?

Neked mennyi időbe telik, ha az egyikük feladatkörét neked kell csinálnod egy napig?

Amennyiben nem próbáltad ki, tedd meg!

máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%
leülnék és kiszámolnám ,hogy mennyi 1 ember költsége/nap, mennyit fizet a megbízó, majd úgy kalkulálnám az árakat, hogy maradjon is rajta nyereség.
máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
54%
* egy percig se várnék.
máj. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Kiszámoltam mindent: emberek költsége, benzin, tisztítószer…. Az embereimmel nincs gond, becsülettel dolgoznak.

Egy átlagos családi házért (110-150 nm) hetente 18-20 ezer forintot kérek. De ebben benne van minden, nem csak ahol a papok táncolnak. Ennél feljebb nem tudok menni, sok ügyfélnél már ez az összeg is kiveri a biztosítékot.

Szóval én is arra jutottam, hogy ez nem megy. Köszönöm a segítségeteket! :)

máj. 22. 19:22
 9/25 anonim ***** válasza:
és mennyi időt tölt el egy takarító ezért az összegért a házban? Hány házat tud megcsinálni havonta, 160 órával számolva?
máj. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Párosával dolgoznak, nem egyedül. Egy takarító szerintem nem hatékony, felénél megunja, és meg sem fog csinálni mindent. Átlagban 3 házat csinálnak meg, 2-3 óra/per ház. És persze sok esetben én is besegítek.
máj. 22. 20:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!