Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó vagy Bt?...

Egyéni vállalkozó vagy Bt? Mivel járnak? Melyik előnyösebb?

Figyelt kérdés

Melyik éri meg jobban? Az egyéni vállalkozás vagy Bt?

Ha Bt., akkor beltagként vagy alkalmazottként előnyösebb (adózás, járulékok stb...)?

Autót érdemes-e a Bt nevén vagy magánautóként venni/üzemeltetni? A vásárlási ár leírható-e az adóból? Hogyan lehet üzemanyagot elszámolni? Igaz, hogy vállalati autó után újabban 15E havi adót kell fizetni?

Megköszönném azoknak a válaszát, akik megosztanák eddigi tapasztalataikat!


2009. jan. 13. 09:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem Bt.-m volt. Bt-alapítása 150E. Ha egyedüli beltag vagy és nincs munkahelyed ahol fizetik a járulékaidat, köteles vagy magadnak fizetni, havi 70-körül.Ezért ha van munkahelyed az jobb.Bt-nek drágább a könyvelés, havi 30E + bankszámla havi 4E. Autót nem érdemes Bt-nevén, mert megadóztatják, az üzemanyagot csak elszámolni tudod költségként és a vásárlási árat is, pénzt nem fog neked fizetni az APEH(soha), ezt felejtsd el, annyit nyersz ha sok a bevételed nem kell utána fizetned, mert a kiadásod ellensúlyozza, ugye. Ha nem vagy biztos benne hogy nagyon be fog jönni nem szabad belevágni, de föleg a kereskedelemben nem, én mindent próbáltam szabályosan csinálni, de ez képtelenség, és akkor jönnek a súlyos APEH büntetések, szó szerint a nyakadra járnak és folyamatosan fizethetsz mindenhova, nekem elment a kedvem...
2009. jan. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Megkérdezhetem, hogy a kereskedelem mely területével próbálkoztál? Ketten egy meglévő eddig 1 személyes családi vállalkozásba csatlakoznánk,mint családtag. Kemencés péksütemények és pluszként egyéb biotermékek előállítása és árulása van tervbe véve.


Várom a további hozzászólásokat...

2009. jan. 17. 20:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Üdv. Virág-ajándék kereskedelem, 4 virágbolt, de nem érte meg...
2009. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!