Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kell egyéni vállalkozás...

Hogyan kell egyéni vállalkozást megszünteni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom már csak interneten lehet. Mi ennek a legegyszerűbb módja?
2010. dec. 7. 12:52
 1/6 anonim válasza:
www.magyarorszag.hu
2010. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

e-ügyintézéshez regisztrálni kell

Itt azt írja h regisztrációhoz személyesen meg kell jelennem az okmányirodában.

De akkor már miért nem tudom ott elintézni?

2010. dec. 7. 13:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig az okmányirodában kell intézni a regisztrációt az Ügyfélkapura. Személyi igazolványt és e-mail címet kérnek. Nem tudom, miért nem tudtad elintézni, mert ez egy általános eljárás.


Amúgy nem voltál regisztrálva? Mert a bevallásokat azon keresztül kellett küldeni. Csak akkor nincs szükség az egyéni vállalkozó regisztrációjára, ha a könyvelőjét hatalmazza meg.

2010. dec. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt nem mondtam, hogy nem tudtam elintézni,

csak eddg a könyvelőm intézett mindent,

de azt mondta ezt nekem kell.


Még egy kérdés: Azt olvastam a magyarország.hu-n hogy az ügyfélkapu regisztrációt BÁRMELYIK okmányirodában el lehet intézni. Ez igaz?

Mert nekem van közelebbi, mint a vállalkozás szákhelye szerinti.

2010. dec. 11. 09:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat, csak az előző kommented utolsó mondatát én úgy értelmeztem, hogy nem tudtad elintézni.

Igen, bármelyik okmányirodába be lehet menni.

2010. dec. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az jó, mert akkor a közelebbibe megyek.


Azt nem értem hogy ha már bemegyek személyesen, hogy megszüntessem a vállalkozásomat, miért csak egy kódot, azaz ügyfélkapu reget kapok.


Miért nem szüntetik meg ők?

Miért kell nekem még időt szánnom rá neten?


Számomra az lenne a logikus, ha már ott vagyok, helyben letudnám az egészet. Nem?


Épp elég baj h ilyen helyzetben vagyok, a továbblépésre kéne inkább időt szánnom.

2010. dec. 11. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!